Як зробити підсилювач потужності.

Залежно від необхідного рівня гучності звуку, напруги джерела живлення і вихідний потужності пасивних акустичних систем може знадобитися відсутній у продажу підсилювач потужності . Такий підсилювач досить просто можна зібрати на базі інтегральної мікросхеми TDA7560.
Вам знадобиться
  • мікросхема TDA7560, конденсатори електролітичні 2200 мкФ? 50 В, 47 мкФ? 50 В, конденсатори 0.1мкФ - 7 штук, конденсатор 0.47 мкФ, резистори 10 кОм, 47 кОм, Монтажна плата, паяльник, каніфоль, припой, з'єднувальні дроти, повітряний радіатор площею 30 квадратних сантиметрів, 2 гвинта і 2 гайки М3.
Інструкція
1
Даний підсилювач призначений для посилення звуку в автомобілі. Він розрахований на напругу живлення 13.2 Вольт і видає вихідну потужність 25 - 45 Ватт в залежності від опору навантаження (4 і 2 Ома відповідно) .Тщательно залудити за допомогою каніфолі струмопровідні доріжки монтажної плати. Припаяйте до плати мікросхему TDA7560, потім до висновків 11, 12, 15, 17 припаяйте один висновок розділових конденсаторів С3-С6. Другий висновок цих конденсаторів є входами 4 каналів підсилювача.
2
Конденсатор С1 і С8 являє собою фільтр живлення, припаяйте їх паралельно ланцюга харчування. До висновку 16 і 10 припаяйте відповідно конденсатори С9 і С10. Під час пайки електролітичних конденсаторів С8 і С10 зверніть увагу на їх полярність. Від'ємний висновок зазначений на корпусі конденсаторів поздовжньої смугою, всередині якої намальовані знаки «мінус». Після цього припаяйте струмообмежувальні резистори R1 і R2 до висновків 4 і 22.К цих же висновків мікросхеми і проводу «маси» припаяйте конденсатори С1 і С2 (0.1мкФ).
3
До висновків 1, 6, 13 і 20 припаяйте ізольований провід перерізом не менше 4 квадратних міліметрів. До висновку 1 і 13 припаяйте провід чорного кольору, це висновок «мінус» харчування. До висновків 6 і 20 - провід червоного кольору, це висновок «плюс» харчування. Вільний висновок резистора R1 підключіть до висновку вимикача харчування того пристрою, з яким збираєтеся використовувати даний підсилювач потужності . Вільний висновок резистора R2 підключіть до кнопки Mute. Потім припаяйте до проводу «маси» висновки 2, 8, 18, 24 мікросхеми.
4
Висновки 3 і 5, 7 і 9, 17 і 19, 21 і 23 є вихідними висновками підсилювача потужності . При підключенні акустичних систем автомобіля обов'язково перевірте цілісність ізоляції проводів, що йдуть до них. При замиканні будь-якого з цих проводів на «масу» автомобіля мікросхема може вийти з ладу. Звуковий сигнал на вхід підсилювача потужності (конденсатори С3-С6) подавайте тільки по екранованому проводу. Оплетку цього проводу підключіть до «мінус» харчування. Після закінчення пайки, за пазами на корпусі мікросхеми просвердлите 2 отвори в радіаторі і прикрутіть його до металевої площини на поверхні мікросхеми. Між цими поверхнями нанесіть тонкий шар теплопроводящей пасти.
Інтегральні підсилювачі потужності звукової частоти досить поширені і використовуються для різних типів електронної апаратури. Вони являють собою досить прості пристрої, тому володіючи навиками роботи з паяльником, кожен може зібрати такий прилад фактично на колінах.
Інструкція
1
Скачайте в інтернеті або розробіть самостійно електричну схему пристрою. На підставі неї складіть список необхідних компонентів для потужного підсилювача звуку і вирушайте на радіо ринок. Вам знадобиться: 4 конденсатора, 4 резистора, друкована плата, аксесуари для протруєння плати, олово, каніфоль і мікросхема. Остання деталь є найголовнішою, оскільки визначає потужність майбутнього підсилювача. Наприклад, можна скористатися мікросхемою на базі TDA, яка в змозі видати 35 Вт на канал при вхідному напрузі 18 В. Даний компонент має також захистом від коротких замикань, перевантаження і перегріву, автоматичним відключенням при втраті джерела сигналу та іншими корисними функціями.
2
Поєднавши канали мікросхеми в міст, ви отримаєте одноканальний підсилювач потужності на 70 Вт. Виберіть мікросхему класу D, завдяки якій підсилювач отримає високий ККД при невеликій напрузі.
3
Підготуйте друковану плату, зробіть розмітку і приступите до пайки. Зберіть всі компоненти схеми підсилювача в правильному порядку. Переконайтеся, що всі елементи ретельно припаяні. Після цього скористайтеся тестером і продзвоните основні сполуки. Необхідно, щоб сигнал проходив через всі частини підсилювача, інакше не буде отриманий необхідний ефект і потужність.
4
Оберіть корпус для потужного підсилювача. Для цього можна використовувати старі колонки або зібрати його самостійно з підручних матеріалів. Продумайте систему охолодження пристрою. Приміром, з однією з сторін можна під'єднати радіатор і кулер. Після цього акуратно встановіть спаяну плату в корпус. Виведіть дроти.
5
Підключіть підсилювач до колонок і перевірте його працездатність. Якщо пристрій не працює, то необхідно заново розібрати схему і перевірити правильність з'єднань, звіряючись з електричною схемою підсилювача.