Як малювати м'яч.

Для того щоб намалювати футбольний м'яч , відрізнити від справжнього, не обов'язково вчитися працювати з олівцями, пензликами і фарбами - досить освоїти нескладну техніку малювання в Adobe Photoshop, за допомогою якої ви зможете намалювати НЕ тільки м'яч , але і багато інших предметів і об'єкти різних форм.
Інструкція
1
Почніть зі створення нового документа в Фотошопі розміром 1200х900 пікселів. Залийте документ сірим кольором. На сірому фоні намалюйте білий круг, використовуючи інструмент Elliptical marquee tool. При малюванні кола затисніть Ctrl, щоб зберегти його пропорції і не витягнути малюнок.
2
Відкрийте меню Select, виберіть опцію Modify, а потім опцію Contract зі значенням 15, щоб завантажити виділення. Створіть новий шар, а потім відкрийте меню Edit і виберіть розділ Stroke. Встановіть значення обведення: value - 30, color - black, location - center. Натисніть ОК.
3
Навколо білого кола з'явиться чорна обведення - з неї ви намалюєте кутові елементи м'яч а. Візьміть тверду круглу кисть, увімкніть опцію гумки на панелі управління і починайте прати обведення частиною круглого гумки так, щоб у підсумку по краях майбутнього м'яч а залишилося всього три елементи зі скошеними краями.
4
На окремому шарі намалюйте невеликий чорний п'ятикутник за допомогою опції малювання багатокутників, а потім розмістіть п'ятикутник на поверхні м'яч а і застосуєте до фігури опцію Edit> Transform> Distort, злегка сплющуючи і витягаючи п'ятикутник, щоб створити ефект об'єму. Повторюйте те ж саме, розміщуючи п'ятикутники на поверхні м'яч а і видозмінюючи їх форму залежно від перспективи.
5
За допомогою інструменту кисті (Brush Tool) на новому шарі з'єднайте п'ятикутники між собою прямими лініями. Для того щоб лінії були прямими, затисніть Shift. Відкрийте розділ Layer Style і поставте галочку на вкладках Bevel and Emboss і Color overlay (white). Лінії, що з'єднують багатокутники, посветлеют.
6
Для того щоб намалювати тінь і надати м'яч у ще більший обсяг, намалюйте на новому шарі овальну область і додайте до неї фільтр Gaussian Blur з середнім радіусом розмиття і встановіть непрозорість шару на 50%. Помістіть тінь позаду м'яч а трохи лівіше від нього так, ніби він її відкидає. На нижню частину м'яч а додайте градієнт і застосуєте розмиття по Гауса.
Батькам, в родині яких є школярі, нерідко доводиться проявляти неабияку кмітливість і фантазію, для того щоб допомогти своєму чаду з домашніми завданнями. Від мам і тат потрібне вміння вирішувати задачки, шити маскарадні костюми і робити різноманітні підробки, в тому числі й малювати не гірше, ніж професійні художники. Справа доходить до того, що висунуті дітьми вимоги, ставлять батьків у глухий кут. Наприклад, прохання намалювати футбольний м'яч. Завдання начебто не складна, але виконувати її необхідно поступово.

Як намалювати футбольний м'яч

Насамперед необхідно намалювати правильну окружність або коло. Робити це можна як за допомогою циркуля, так і допоміжних предметів. Наприклад, можна обвести круг за допомогою круглої банки з-під кави. Можна також прив'язати до олівця нитку, для чого вам буде потрібно прикріпити кінчик нитки голкою або кнопкою до аркуша, натягнути і провести криву лінію, повернувши нитку навколо власної осі.Следующій етап буде трохи складніше і зажадає про вас вправності. Вам знадобиться знайти центр кола і накреслити в ньому правильний п'ятикутник. Варто врахувати, що футбольний м'яч зазвичай складається з чорно-білих (або інших кольорів) однакових секцій. Так от розмір даної секції не повинен перевищувати 1 \ 8 від розміру самого кола. Далі малюємо геометричну фігуру, можна за допомогою лінійки. Після чого для більш акуратних побудов вам знадобитися транспортир. Тепер вам знадобиться намалювати примикають до першої секції. Для чого відміряєте від кожної сторони кут в 135 градусів і відзначаєте точкою на аркуші. Проведіть лінію від кута до даної точки. Після того як всі лінії від п'яти кутів намальовані, необхідно відміряти на них відрізки такої ж довжини, як і сторона п'ятикутника. Тепер у вас вийшло по три боку нових секцій майбутнього м'яча. Вони повинні бути шестикутними, тому далі просто робимо дзеркальне відображення наявних частин. В результаті даних дій, отримуємо вже шість секцій. Від них продовжуємо викреслювати наступні шестикутники до того моменту, поки не зайдемо в кордон кола.

Останні штрихи

Залишається тільки поправити за допомогою ластику лінії, що вийшли за рамки кола. Далі розмальовуємо м'яч. Для цього центральний п'ятикутник заштрихуйте чорним кольором або будь-яким іншим за вашим бажанням, а навколишні його секції залиште без зміни білими. У третьому ряду шестикутники повинні чергуватися за кольором.

Висновок

Ваш малюнок повністю готовий. Таким зображенням можна буде прикрасити не тільки шкільну стінгазету, а й плакат для свята або просто будь-який малюнок. Заодно даними дією ви зможете навчити свою дитину основам креслення в простій і доступній формі. Крім того, з'явиться можливість похвалитися перед друзями або іншими батьками, які можуть зовсім не знати, як намалювати футбольний м'яч акуратно і правильно.