Як малювати людське обличчя.

Малювання реалістичного і пропорційного портрета - одне з найскладніших умінь в живописі та графіці, яке багато художників освоюють досить довго, постійно практикуючись і вдосконалюючи свої навички. Для того щоб правильно малювати людське особа , необхідно запам'ятати, як влаштована голова людини анатомічно, навчитися окремо малювати різні фрагменти особи, і нарешті, навчитися поєднувати їх у єдину картину.
Інструкція
1
Обов'язково вивчайте пластичну анатомію - вона допоможе краще зрозуміти, як влаштовано людське особа , і на які його елементи варто орієнтуватися, формуючи основні пропорції. Завжди стежте за напрямком погляду людини, яку ви малюєте, і особливу увагу приділяйте очам - саме від них, а також від їх поєднання з формою і вигином брів, залежить виразність портрета.
2
Починайте малювати очі з основною великої форми, а потім деталізуйте їх, йдучи від великих деталей до дрібних. Вії, сльозинки і відблиски малюйте в самому кінці.
3
Також важливо правильно показати форму носа людини, зобразивши плоскі або опуклі крила носа, вузькі або округлені ніздрі, а також гострий або округлий кінчик носа.
4
Поверхня шкіри під носом повинна плавно переходити в губи, і для того щоб губи виглядали реалістично і об'ємно, вивчіть будову нижньої і верхньої щелеп, а також м'язів, що оточують рот людини. Щелепи утворюються не площину, а вигнутий овал - пам'ятайте про це, малюючи губи.
5
Завжди намічайте на початку малювання профільну допоміжну лінію, яка проходить через центральну точку особи, і орієнтуйтеся на отриману вісь - зокрема, середина губ повинна точно потрапляти на центральну лінію. Форма губ у різних людей розрізняється - у когось губи пухкі, а у кого-то тонкі.
6
Намагайтеся передати індивідуальні особливості зовнішності людини в малюнку, а також на те, як співвідносяться один з одним різні частини обличчя людини, наскільки вони врівноважують один одного.
7
Визначте правильно розташування вух щодо інших частин обличчя - вісь, на якій розташовується вухо, пов'язана зі виличним відростком і спрямована до носа. У деяких людей вуха розташовуються трохи нижче, в інших - трохи вище.
8
Не забудьте правильно передати в малюнку форму і скульптурної чола, яка відіграє важливу роль у передачі характеру та емоцій людини, яку ви малюєте. Прорисуйте виличні виступи, затіните їх - вилиці створюють неповторний овал обличчя, без якого воно не буде впізнаваним.