Як правильно змінити лічильник електроенергії.

Зростаючі ціни на енергоносії та необхідність економії електроенергії привели до думки про впорядковування обліку споживаної електроенергії підприємствами та громадянами. Сьогодні багато власників не тільки встановлюють в обов'язковому порядку лічильники електроенергії , але намагаються замінити старі прилади обліку сучасними.
Інструкція
1
Виберіть собі новий електролічильник. Основною вимогою повинно бути його наявність в Держреєстрі, тобто дозвіл держави до застосування і клас його точності, не менш 2,0. Деякі постачальники електроенергії рекомендують ставити ті чи інші моделі, щоб підвищити клас точності обліку енергії, однак ви не зобов'язані дотримуватися їхніх рекомендацій, якщо вам це не подобається або не по кишені.
2
Запросіть до себе електрика з вашого ЖКГ або з енергозбутової компанії міста. Сьогодні багато компаній надають послуги подібного роду. Вони знімуть старий лічильник і повісять новий. Не рекомендується робити заміну лічильника самостійно, тому порушення пломби на старому лічильнику буде розцінюватися як порушення договору з енергопостачальником, що призводить до зміни порядку розрахунків за електрику.
3
Після встановлення нового лічильника викличте додому представника енергозбутової компанії, який опломбує прилад, зніме з нього свідчення і дасть дозвіл на його використання. З цим дозволом ви повинні піти в розрахунковий центр і поставити його на облік. Тепер показання лічильника будуть законним підставою для розрахунку за використану електроенергію. Перевірка нового приладу обліку буде проводитися тільки через 16 років.
Зверніть увагу
З кінця минулого століття для обліку електроенергії в побуті застосовувалися індукційні або електромеханічні лічильники. Вони відповідали 2,5 класу точності. В останні роки з'явилася нова побутова техніка, електроспоживання якої може викликати перевантаження індукційного лічильника і як наслідок, пожежа в помещеніі.Современние електролічильники, електролітичні й електронні, розраховані на струми до 40-60 ампер і володіють підвищеною точністю вимірювання. Клас точності у них 2,0 або 1,0.В 2006 Уряд РФ випустило Постанова про обов'язкову заміну індивідуальних приладів обліку електричної енергії в квартирах громадян. Держреєстр РФ опублікував список призначених приладів, що пройшли сертифікацію і призначених для експлуатації на території Росії. Згідно зі статтею 210 ЦК РФ, заміна електролічильників в приватизованих квартирах та іншому власному житлі проводиться за рахунок власника.
Системи обліку електроенергії зобов'язані бути в кожній квартирі, будинку, або нежитловому приміщенні. Якщо ваш будинок недавно зданий в експлуатацію то вам турбується не про що, адже електро лічильники встановлені нового зразка. Але, а якщо ви заселилися в квартиру десь 15-20 років тому, то відповідно прилад обліку енергії у вас старий і потребує заміни. Яким чином організувати заміну лічильника читайте нижче.
Інструкція
1
У першу чергу, перед заміною старого обладнання на нове, потрібно придбати прилад обліку енергії. У великій кількості вони представлені в магазинах, що торгують електротоварами. Лічильники бувають декількох типів - індивідуальні квартирні і загальнобудинкові, і діляться на електронні та механічні. Якщо ви власник житла в багатоквартирному будинку то вам потрібен перший тип електроприладу, якщо живете в окремому будинку то другий.
2
Все лічильники повинні бути сертифіковані і ліцензовані. Такі документи продавець повинен передати вам після того як ви купили прилад. Якщо їх не буде, то його чи не поставлять на облік в електромережах.
3
Після покупки зверніться до відділу обліку та розподілу електроенергії вашого міста чи район. Там вам потрібно написати заяву про зміну лічильника і взяття його на облік, сплатити державне мито за надання послуги. Після чого ви обговорюєте зі спеціалістів дату і час візиту контролера для перевірки нового обладнання.
4
Зазвичай енергонагляд дає власнику 2-3 дні на установку приладу. Тому до демонтажу старого лічильника ну потрібно приступати якомога раніше. Якщо ви володієте знаннями та вміннями можете самі встановити лічильник, якщо ж ні - викликати електрика
5
Послуги по заміні електроприладів здійснюють різні організації - ЖЕУ, ДЕЗи, енергонагляд, приватні компанії. Відповідно і ціни у них різняться. Обдзвонивши все, ви зможете знайти більш прийнятний варіант.
6
Після заміни на новий прилад обліку, старий викидати не потрібно, хоча б до приходу контролера. Так як він запише попередні свідчення і нові, після чого справить перерахунок.
7
Коли прийде співробітник електрокомпаніі йому чек про оплату послуги, а так само сертифікаційні документи. Якщо все встановлено згідно з державним галузевим стандартом, то відбудеться опломбування приладу. Це займе буквально 5-10 хвилин. Після чого ваш електролічильник офіційно прийнятий на контроль.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-HY9LT1FFsw