Як в'язати шкарпетки спицями.

М'які і теплі в'язані носочки - символ зимового тепла і затишку, особливо, якщо вони пов'язані вручну. Такі носочки можуть стати найкращим подарунком для друзів і близьких будь-яких віків - їм зрадіють і діти, і літні люди, і навчитися в'язати спицями носочки зможе як досвідчена, так і починаюча в'язальниця.
Вам знадобиться
  • - панчішні спиці (5 шт.),
  • - пряжа.
Інструкція
1
Для в'язання потрібні спеціальні панчішні спиці в кількості п'яти штук, а кількість петель для шкарпеток розраховується залежно від розміру ноги. Для з'ясування цього розміру ногу потрібно обміряти навколо щиколотки сантиметром, а потім, виходячи з щільності в'язання та кількості петель на один сантиметр, обчислити, скільки петель потрібно набрати для в'язання конкретних шкарпеток. Обхват щиколотки помножте на щільність в'язання та округлятимете отримане число до цілого в більшу сторону.
2
Наберіть на спиці вийшло кількість петель, а потім зв'яжіть перший ряд гумкою 1х1, чергуючи одну лицьову і одну виворітну петлю. Пов'язану гумку розподіліть на чотири спиці, розташовуючи на кожній спиці рівну кількість петель.
3
Робочу нитку зв'яжіть з початком в'язання, щоб замкнути в коло полотно, а потім продовжите в'язати гумку 1х1 потрібної висоти. Закінчивши з гумкою, починайте в'язати полотно простий панчішної в'язкою (лицьова гладь).
4
В'яжіть по колу до тих пір, поки не дійдете до рівня щиколотки, а потім продовжуйте працювати тільки на першій і другій спиці, які формують нижню задню частину носка. Третю і четверту спиці поки не чіпайте. Розділіть цифру, яку ви отримали при розрахунку кількості петель для набору на самому початку, на три і пров'яжіть стільки рядів панчішної в'язкою, щоб сформувати п'яту.
5
Петлі в роботі розділіть на три частини, відзначивши межі частин маркерами для в'язання. Пров'яжіть першу третину петель, а також всі інші, крім останньої петлі другої третини. Далі пров'яжіть дві петлі разом, після чого поверніть в'язання і пров'яжіть всі петлі другої третини по вивороту крім останньої, потім знову дві разом. Таким чином, у вас з'єднається середина частині п'яти з її бічними частинами. Повторюйте пров'язування доти, поки до середньої частини п'яти не приєднаються повністю її бічні сторони.
6
Поверніться до петель, які залишилися на третій і четвертій спицях. Наберіть з бічної стінки п'яти потрібну кількість петель і пров'яжіть петлі на спицях. Знову розподіліть всі петлі в'язання на чотири спиці, а потім продовжуйте в'язати по колу, завершуючи в'язання носочка.
7
Через ряд починайте збавляти по одній петлі з кожного боку, роблячи убавленія доти, поки ви не довяжете полотно до мізинця. Зменшуйте петлі далі, щоб полотно звужувалося і в результаті поєдналося в одній точці. Останні петлі стягуються разом, а кінчик нитки забирається всередину за допомогою гачка.