Як навчитися малювати аерографом.

Аерографія - сучасна техніка живопису, яка не так часто використовується для створення самостійних творів мистецтва. Зате вона дуже затребувана для створення декоративних малюнків на самих різних предметах (комп'ютерах, автомобілях, різної побутової техніки, і так далі). Робота з аерографом може з незвички здатися початківцю художнику складною, навіть якщо раніше він мав досвід роботи з олівцем і пензлем, але при регулярних тренуваннях кожен з вас легко зможе вивчити цю ефектну і красиву техніку малювання.
Інструкція
1
Для роботи підготуйте компресор, повітряний шланг, аерограф подвійної дії, а також лист картону і якісну чорну фарбу для аерографії - для початкових вправ вам не знадобиться фарба інших квітів, так як ваша задача - навчитися впевнено працювати аерографом .
2
Візьміть аерограф в праву руку і тримайте його, так як ви тримаєте кулькову ручку, встановивши на пусковий механізм вказівний палець. Потренируйтесь тримати його так, щоб вам було зручно, і при цьому не напружуйте руки і верхню частину тіла. Аерограф повинен розташовуватися перпендикулярно до поверхні, на якій ви малюєте.
3
Для початку навчіться малювати рівну і акуратну лінію поперек аркуша, який ви вибрали для тренувань. Для цього запам'ятайте послідовність дій - спочатку натисніть кнопку і відкрийте повітря, потім зволікайте кнопку для подачі фарби, після цього перемістіть спусковий механізм вперед і починайте акуратно переміщати аерограф уздовж поверхні, а в процесі відкривайте подачу фарби.
4
Малюючи, залишайте повітря відкритим, щоб лінії були рівними і чіткими, а фарба не розбризкувалася. Експериментуйте з товщиною лінії - якщо кінчик аерографа знаходиться близько до паперу, лінія буде більш чіткою і тонкою, а чим далі буде від паперу кінчик аерографа, тим ширше і розсіяного буде лінія. Після того, як у вас почнуть виходити впевнені та акуратні лінії, навчитеся малювати чітку і рівну точку.
5
Точки повинні виходити однорідними і ідеально круглими. Продовжуйте тренуватися, поки не досягнете даного ефекту, а потім починайте з'єднувати точки між собою прямими і тонкими лініями. Не забувайте про постійній подачі повітря в процесі малювання.
6
Навчившись малювати точки і лінії, починайте освоювати техніку затінення, необхідну для малювання об'ємних зображень. Спробуйте зробити зі звичайного кола об'ємний куля - для цього визначте, звідки на об'єкт падає світло, і відповідно направте наконечник аерографа до центру об'єкта. Слідуйте формі кола, спрямовуючи аерограф, щоб затінити потрібні частини, а деякі області залишити світлими.