Як зшити робочі рукавиці. Як шити рукавиці робочі.

Робочі рукавиці необхідні не тільки на будівництві, а й просто в господарстві. Такими рукавицями іноді доводиться користуватися жінкам, але розміри моделей у продажу найчастіше підходять тільки на широку долоню чоловіка. Однак робочі рукавиці зовсім нескладно зшити будинку. При цьому можна підібрати відповідну тканину і товщину, а також виконати рукавиці за розміром своєї руки.
Вам знадобиться
  • - тканина для рукавиць;
  • - готові лекала або картон для їх виготовлення;
  • - швейна машина.
Інструкція
1
Виберіть матеріал для пошиття рукавиць. Це може бути щільна тканина (джинс, сукно, брезент, шкіра) або більш м'яка (сукно, спилок-велюр). Якщо ви хочете зшити теплі рукавиці, знадобиться ще і утеплювач (синтепон, ватин, хутро). Якщо тканини у вас небагато, то її можна комбінувати - так іноді виходять дуже цікаві і практичні моделі.
2
Зробіть шаблон, якщо немає готової викрійки. Для цього обведіть свою руку на щільному картоні і додайте 1,5 см на свободу облягання і по 1 см на шви. На готової викрійці прикиньте, чи не буде занадто велика або замала виготовлена модель. Подгоните готову викрійку під свою руку.
3
Додайте викрійку рукавиці на тканини і обведіть крейдою або олівцем. Якщо тканини не вистачає, скомбінуйте кілька шматочків, не забувши про стачной швах. Щоб не заплутатися, можна спочатку викроїти рукавицю на одну руку, а пізніше виготовити другу. Якщо ви кроіте відразу всі деталі, поставте крейдою різного кольору мітки на деталях для правої і лівої руки. Пам'ятайте - деталі, вкладені усередину для теплих рукавиць, повинні бути трохи менше.
4
Прошийте на машині скроєні деталі і обріжте зайву тканину по швах. Виверніть рукавичку на лицьову сторону. Підігніть і відстрочити відкриті нижні зрізи або обмітайте їх. Якщо тканина дуже щільна, можна обробити край тасьмою.
5
Для зимових моделей для кожної пари буде потрібно зробити 4 рукавички. Дві будуть з щільної тканини, а дві - з утеплювача. Деталі з утеплювача стачайте і вивернувши навиворіт, вкладіть в заготовку верхній частині. Якщо ви плануєте вішати рукавички на вішалку, то виготовте петельки. Для петелек підійде тасьма або щільний шнурок. Пришийте петельку до краю рукавички, протилежного великому пальцю. Так вона не буде заважати при роботі. Відкритий нижній зріз рукавичок обмітайте або обробіть тасьмою.
Корисна порада
За такою ж викрійці можна виготовити не тільки робочі рукавиці, а й красиві прихватки для кухні.
Різні ситуації часом змушують вас виконувати найрізноманітнішу роботу, в тому числі і технічну, для якої звичайна повсякденна одяг не є підходящою. Щоб захистити руки і не бруднити дорогі, куплені в магазині, рукавички, існує робочий спецодяг - робочі рукавички і рукавиці. Однак, вам зовсім не обов'язково купувати їх, якщо у вас вдома лежить стара джинсова або інша щільна тканина, яку не хочеться викидати. Ви можете зшити зі старих джинсів міцні і якісні робочі рукавиці, які будуть в точності відповідати вашому розміру, витративши при цьому мінімум часу.
Інструкція
1
На аркуші паперу обведіть олівцем кисть своєї руки, а потім проведіть навколо обведеної області основний контур рукавиці - вона повинна бути трохи ширше вашої долоні для вільного облягання і мати округлі краю.
2
На викрійці не забудьте додати до загального розміру рукавиці 1-2 см на подгибку і шви.
3
Візьміть два шари щільної тканини, сколіть її швейними шпильками і акуратно обведіть викрійку Кравецьким дрібному. Обведіть викрійку два рази, поклавши її другий раз дзеркально - так, щоб у вас на тканини були заготовки для двох рукавиць.
4
Виріжте заготовки і прошийте їх на швейній машинці з виворітного боку. Залиште незшитим лінію отвори рукавиці, через яке вона надівається на руку.
5
Потім виріжте і зшийте точно ще дві точно такі ж рукавиці - їх помістіть всередину перших рукавиць для зміцнення і утеплення конструкції. Прострочіть разом верхні краю внутрішньої і зовнішньої рукавиці - як правою, так і лівою.
6
Використовуючи цю просту технологію пошиття, ви можете зшити не тільки робочі рукавиці, а й ошатні рукавиці, прикрашені вишивкою та аплікаціями, зі штучного хутра, фетру, флісу чи іншої м'якої і теплої тканини, підходящої для пошиття рукавиць.