Як визначити системну плату.

При установці свіжої версії BIOS і останніх драйверів для материнської плати необхідно точно знати модель пристрою. Але це не так легко зробити, якщо комп'ютер знаходиться на гарантії, і на болтах наклеєні захисні пломби - тобто ви не можете подивитися на плату , не порушивши гарантії. У такому випадку потрібно подивитися на модель материнської плати, використовуючи програмні засоби.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - програма Everest.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть пункт «Виконати». Введіть в рядок команду dxdiag і натисніть Enter на клавіатурі. Ця команда викличе утиліту DirectX, яка виведе на екран повну інформацію про комп'ютер і його комплектуючих. На першій вкладці «Система» вказані основні параметри - поточні час і дата, ім'я комп'ютера і операційна система. Трохи нижче в поле «Виробник комп'ютера» і «Модель комп'ютера» вказані необхідні дані - точна модель материнської плати.
2
Ви також можете дізнатися модель материнської плати, зайшовши в BIOS при завантаженні комп'ютера. Для цього потрібно відразу після включення натиснути кнопку Del (на деяких комп'ютерах це можуть бути кнопки F2 або Esc). Щоб відразу зайти в BIOS, потрібно натискати потрібну клавішу після включення або перезавантаження комп'ютера, тобто як тільки починає завантажуватися.
3
Існують сервісні програми, які також можуть зібрати і вивести на екран необхідну інформацію, такі як Everest, SiSoftware Sandra, Bios Agent та інші. Їх можна легко знайти в інтернеті і встановити на комп'ютер. Знайти програму Everest можна на сайті www.softportal.com. Встановіть це програмне забезпечення на комп'ютер. Як тільки запустите утиліту, перед вами відкриється вікно, в якому буде представлений список всіх пристроїв і параметрів вашого комп'ютера. Вибираєте потрібні вам вкладки, і дивіться відповідну інформацію.
4
Також варто відзначити, що дана програма при неправильному використанні може нашкодити комп'ютеру, тому обережніше варто працювати з нею. Не варто оновлювати BIOS, якщо ви не знаєте точну модель материнської плати. Розбіжність мікропрограми може привести до виходу з ладу самої материнської плати. Зрештою, повний опис комплектуючих повинно бути вказано в гарантійному талоні на комп'ютер, який вам повинні були видати при покупці.