Як вивчити текст напам'ять.

У житті часто бувають ситуації, коли необхідно вивчити текст напам'ять. Це можуть бути вірші зі шкільної програми, текст и до іспиту з англійської мови, презентації на роботі і багато іншого. Існує система, яка дозволить вам швидко вчити напам'ять навіть найскладніші і довгі текст и.
Інструкція
1
У кожної людини є свої особливості, стосуються вони і способу запам'ятовування інформації. Комусь простіше вивчити текст шляхом механічного повторення, комусь потрібно почути текст кілька разів, іншим потрібно довго дивитися на нього або переписати кілька разів від руки. Це пов'язано з тим, що у різних людей краще розвинені різні типи пам'яті. Для того щоб вивчити текст добре і надовго, потрібно задіяти всі типи пам'яті, звертаючи більшу увагу на ваш домінантний тип.
2
Спочатку уважно прочитайте текст , переконайтеся, що ви розумієте його, що ви знаєте і розумієте кожне окреме слово. Якщо в текст е є незрозумілі слова, подивіться їх значення в словнику. Якщо це текст іноземною мовою, переконайтеся, що ви правильно вимовляєте кожне слово, щоб в цілому текст звучав грамотно і красиво.
3
Далі прочитайте текст вголос, вслухаючись у свої слова. Постарайтеся читати виразно, голосно, щоб інформація краще запам'ятовувалася. Якщо найкраще ви запам'ятовуєте те, що чуєте, доцільно буде записати свій голос на диктофон або мобільний телефон і прослухати кілька разів.
4
Далі заучуйте текст по частинах. Дуже цінною виявиться допомога близьких людей. Вони будуть читати вам текст за пропозицією або за смисловим частини, а ви будете повторювати. Якщо вам нема кого попросити про допомогу, робіть все самі: спочатку читайте, а потім повторюйте прочитане без опори на текст .
5
Відпрацювавши невеликі частини, переходьте до більш довгим фрагментам: чотиривірш або абзацах. Намагайтеся заглядати в текст якомога рідше. Потім спробуйте розповісти весь текст .
6
Дуже корисним виявляється підключення емоцій. Емоційно забарвлена інформація запам'ятовується значно простіше, і залишається в пам'яті довше. Спробуйте розповісти текст , надавши йому ту чи іншу емоційне забарвлення. Розкажіть його так, ніби вам радісно або, навпаки, дуже сумно. Діти дуже люблять розповідати текст и і вірші, наслідуючи звукам тварин або об'єктів навколишнього світу. Уявіть, як цей текст розповів би баранчик, як його проквакала б жаба або пропищав комарик.
7
Переконавшись, що ви вивчили текст досить добре, дайте мозку відпочити. Займіться іншим видом діяльності, не змушує пам'ять активно працювати. Через годину ще раз повторіть текст - з тим виразом, з яким ви будете в підсумку розповідати його.
8
Вчити текст и краще як мінімум за один день то того години, коли ви будете їх декламувати. Вранці перед виступом потрібно ще раз повторити текст . До речі, саме вранці пам'ять найбільш активна, в той час як після обіду вона відпочиває. У першій половині дня текст и вчаться значно простіше і швидше. Остаточно повторювати текст краще перед дзеркалом, щоб подивитися на себе з боку, припинити небажані рухи, жести і пози, які можуть виникнути від хвилювання і напруги.
Сьогодні існує два основні різновиди текстів : тексти надруковані та електронні. До кожного з них застосовуються свої хитрощі оформлення, покликані підвищити зручність сприйняття. Зробити текст читабельним можна, використовуючи одні й ті ж інструменти і для електронних видань, і для друкованої продукції. Однак користуватися ними потрібно по-різному.
Інструкція
1
Зробити текст читабельним і зручним для засвоєння міститься в ньому інформації допомагає спеціальне форматування і використовуваний шрифт. Так, в текстах, призначених для друку на папері, професійні копірайтери рекомендують використовувати шрифти із зарубками. Зарубки - це невеликі виступаючі рисочки в буквах. До цього виду належить, мабуть, найпопулярніший і поширений шрифт - Times new Roman. Інший відповідний для читання з паперу шрифт - Georgia. Крім використовуваного шрифту полегшує прочитання друкованого тексту і його розташування на сторінці форматування. Залежно від виду тексту змінюються і вимоги до його оформлення, такі як вирівнювання по краях, розрідженість, відступи нового рядка, інтервали тощо.
2
Для підвищення засвоюваності і зручності прочитання електронного тексту використовуються інші прийоми. Пов'язано це, перш за все, з особливостями сприйняття веб-сторінок. Дослідження поведінки показали, що кожен відвідувач сайту при читанні: • відчуває певний загальний дискомфорт; • читає повільніше, ніж звичайно; • Не вчитується, а переглядає страніцу.Поетому, вирішуючи, як зробити текст читабельним, слід спростити його сприйняття користувачем. За дослідження Лабораторії зорової ергономіки США, самий підходящий шрифт для читання з екрану - Verdana 10-12 кеглем. Підходить також Tahoma.
3
Для веб- текстів також застосовують спеціальні прийоми форматування, покликані зробити текст читабельним: • Відступи між абзацами; • Використання підзаголовків; • Відсутність відступів нового рядка; • Використання маркованих і нумерованих списків для перерахувань .