Як святкувати Масляну.

Масляна - останній тиждень перед початком Великого посту. В старовину її святкували широко і з розмахом, для кожного з семи днів існував спеціальний ритуал. І, звичайно, головним героєм Масниці був млинець - давній язичницький символ бога сонця Ярила. Зараз важко дотримуватися старі традиції - де взяти час працюючим жінкам, щоб кожен день пекти млинці, а потім ще приймати гостей? Однак один вихідний можна присвятити старому російському святу і подарувати цілий день веселощів родині і друзям.
Вам знадобиться
  • - млинці;
  • - опудало Зими.
Інструкція
1
Символ Масляної - опудало Зими, яке належало спалювати в шостий день Масляного тижня. Приготуйте хрестовину з двох жердин. На вертикальний шест буде кріпитися тулуб і голова, на горизонтальний - руки. Для виготовлення тулуба можна використати очерет або хмиз. Зі старих ганчірок зшийте для Зими барвисте плаття, обличчя і волосся. Виготовлення опудала - сам по собі привід для веселощів і реалізації творчих фантазій.
2
Призначте свято на вихідний день - суботу або неділю, і запросіть друзів і близьких. Святкувати Масляну краще в лісі, тому що спалювання опудала в місті може викликати питання у органів правопорядку. Заздалегідь намітьте підходящу галявину, яка вмістить всіх бажаючих. Зміцніть опудало Зими на жердині в снігу.
3
Млинці можна приносити з собою, а можна посмажити в лісі біля багаття. Звичайно, це зайвий клопіт, однак задоволення з'їсти гарячий, з пилу-жару млинець в морозний день того варто. Захопіть із собою рідке тісто - воно зручно поміщається в пластиковій пляшці, сковорідку, кондитерську лопаточку і трохи соняшникової олії. Смажити млинці можна по черзі, щоб не було нудно.
4
Придумайте заздалегідь конкурси, щоб свято не звівся до поїдання млинців. Традиційна російська забава - перетягування каната. Брати участь можуть і діти, і дорослі. Протопчіте в снігу достатньо широкий круг і влаштуйте «півнячі бої». Учасники підтискають одну ногу, притримуючи її рукою, і стрибають на інший, намагаючись плечем виштовхнути суперника за межі круга.Все бажаючі розбиваються по парах. Одному з них зав'язують очі, другий піджимає одну ногу. Виходить дует «Бідний сліпий кіт Базиліо та нещасна лисиця Аліса». Пари починають змагання - хто швидше пройде дистанцію. «Лиса» направляє «кота», «кіт» підтримує «лисицю» під руку.
5
Після того, як всі набігалися, підпалюйте опудало, обклавши його хмизом і додавши, якщо потрібно, горючої рідини. Все стають в коло і водять навколо хоровод з традиційними словами: «Гори-гори ясно, щоб не згасло!» «Уходи, зима, приходь, весна!». Коли багаття трохи прогорить, можна стрибати через вогонь. Вважалося, що дим очищає все накопичилися за зиму гріхи. Втім, навіть без урахування практичної користі, це дуже весело.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=NKsWiN6O6vM
Корисна порада
Перед поверненням додому не забудьте зібрати все сміття за собою в пластикові пакети і віднести його до найближчого контейнера.
Масляний тиждень тривалий час вважали часом зустрічі нового року, а значить, і святкування проходило з розмахом і веселощами. Катання на конях, спуски з вереском з крижаної гори, духмяні млинці і, звичайно ж, грізне опудало Зими, яка вдосталь наморозили щоки люду, вирушала на спалення. Реалізувати традиції в умовах міста непросто, але, як відомо, немає нічого неможливого.
Вам знадобиться
  • - тканина, стрічки, ножиці
  • - млинцеве тісто
Інструкція
1
До святкування Масляної варто підійти ґрунтовно і заздалегідь. Наприклад, напередодні - в неділю, проведіть невелику «інвентаризацію» в шафі. Виберіть непотрібні речі, шматочки пряжі, пуговички і стрічки. Звичайно, ви здогадалися, це все добро для опудала Зими. У творчому ліпленні образу можуть взяти участь всі домочадці, особливу радість процес викликає у дітей.
2
Тканина, яку ви віднесли до категорії непотрібної, розріжте на стрічки довжиною 30 см і шириною 5 см. Стрічки зберіть в пучок і міцно зв'яжіть, виверніть майбутню ляльку так, щоб вузол опинився всередині. Невеликий шматочок тканини змотайте в клубок, закладіть всередину і перев'яжіть мотузкою - це буде голова. Аналогічний прийом використовуйте для бюста ляльки. Сплетіть з пряжі коси і закріпити на голові, пов'яжіть хустку. З гудзиків та стрічок зробіть очі і губи.
3
понеділок - «зустріч». У цей день наші пращури усаджували пані Зиму на сани і возили по місту. Не переживайте, ви возити її нікуди не будете. А ось посадити її на віконце, щоб вона бачила світ, а світ її, доведеться.
4
Одягайте фартух, відкривайте книгу чарівництва з кулінарними рецептами і шукайте рецепт найсмачніших млинців. Споконвіку повелося, що перші млинці, які готують на масляному тижні, віддають малозабезпеченим і мандрівним. Традиції з часом розширилися, і сьогодні першими млинцями поминають покійних.
5
вівторок - «заігриш» або «оглядини невестушек». Це день незаміжніх дівчат і жінок. Організуйте собі культурну програму у вигляді походу в кіно, театр, на виставку. Навіть збираючись на роботу, виберіть свій найпривабливіший наряд, щоб чоловіча частина колективу неодмінно озирнулася вам услід.
6
Середа - «ласуни». Час тещам відкривати свої засіки, накривати стіл і кликати в гості зятя, відвівши йому найпочесніше місце.
7
четвер - «розгул». Цей день вважають початком масштабного святкування Масляної. У хід можуть йти будь забави: побудова і захоплення снігових міст, снігові бої, катання на санках - все, що здатне позбавити від негативної енергії, яка накопичилася за довгу зиму. В умовах міста можна повеселитися і покричати на стадіоні, вибирайте будь-які змагання, адже головне - енергія, що б'є ключем.
8
п'ятницю - «тещині вечірки». В цей день теща йде в гості до зятя. Постарайтеся оточити гостю турботою, а вона вже точно по достоїнству оцінити власноруч приготовлені сонячні млинці.
9
В суботу невістці належить підготувати подарунки для рідні чоловіка. Якщо ж ви не замужем, зберіться з подругами і рушайте на танці.
10
неділю - «прощений день». Сьогодні постарайтеся попросити вибачення у всіх, кого могли образити і самі вибачте образи тим, хто цього просить. Саме час згадати про пані Зимі, яка цілий тиждень сидить на віконці. Розвести велике багаття в умовах міста не дозволять, а ось невеликий сімейний Кострик, що дозволяє попрощатися з Зимою, можна.