Як вишити французький вузлик.

Французькі вузлики чудово підходять для того, щоб вишивка здавалася об'ємною. Ними можна вишити шерсть баранчика, серединки квітів, риси обличчя й елементи одягу. Як не дивно, цей вид вишивки з'явився зовсім не у Франції. Просто в один прекрасний момент в цю країну потрапили вироби ручної роботи з Китаю. Французьким рукодільниця припав до душі незвичний шов, і вони спробували його повторити. Це їм вдалося. Правда французький вузлик дещо відрізняється від китайського.
Вам знадобиться
  • - тонка вишивальна голка;
  • - тканина;
  • - канва;
  • - нитки муліне.
Інструкція
1
Голку для цього шва візьміть найтоншу, яку тільки можете вибрати. Зрозуміло, вона при цьому повинна бути з широким вушком. Красиво виглядають тільки акуратні французькі вузлики, і від вибору інструменту і матеріалу залежить дуже багато. Всуньте нитку муліне в 1-2 додавання.
2
Закріпіть нитку так само, як ви робите це завжди. Якщо ви поєднуєте цю вишивку з хрестиком або гладдю, робочу нитку закріпіть кількома стібками, які потім закриєте основний вишивкою. При виконанні візерунка одними тільки французькими вузликами пару раз обмотайте її навколо однієї з ниток основи. В принципі, при виконанні даної вишивки допустимо зав'язати вузлик , як при шиття. Але це виглядає не дуже красиво. Намотувати нитку потрібно у напрямку від себе. Вивести нитку на лицьову сторону потрібно якомога ближче до того місця, де буде вузлик .
3
Взявши голку в праву руку, лівою трохи відведіть нитку в бік і злегка її натягніть. Обмотайте робочу нитку навколо голки 1-2 рази. Китайський вузлик обов'язково повинен бути з одним витком, французький - і з одним, і з двома.
4
Проколіть голкою тканину поруч з тим місцем, де ви її виводили на лицьову сторону. Оскільки вузлики повинні бути досить дрібними, пропустити можна не більше 1 нитки тканини. Притримуючи великим і вказівним пальцем намотані витки, акуратно виведіть нитку на виворітну сторону. Слідкуйте, щоб вузлик
Зверніть увагу
Коли виводите нитку на виворітну сторону, намагайтеся її не смикати. Вузлик може провалитися слідом за нею і тоді все доведеться распаривать.Еслі ви використовуєте цей шов як декоративний, а вся інша вишивка пр цьому виконується хрестиком, з лицьового боку вводите голку там, де буде центр хрестика.
Корисна порада
Французькими вузликами можна виконувати цілі картини, точно так само, як хрестиком, напівхрестиком і гладдю. У такої роботи виходить дуже цікава і незвичайна фактура.
Французькі вузлики відносяться до видів ручної вишивки, які, незважаючи на свою назву, що не були придумані у Франції. Вони відомі під назвою «французькі» в західному світі, тому як саме французькі рукодільниці були першими в Європі, які виявили підвищений інтерес до них. Це було в той час, коли з Китаєм став налагоджений постійний товарообмін. Ці рукодільниці бачили узелковую вишивку на різних елементах одягу, привезеної саме з Китаю, і намагалися незвичайну техніку повторити.
Інструкція
1
Повторюючи китайську вишивку, європейські рукодільниці надали вузликах свої особливості, які збереглися і по сьогоднішній день: виконуючи французький вузлик, потрібно обернути нитку навколо голки не менше двох разів. В плетінні китайських вузликів достатньо це зробити всього один раз.
2
Основною функцією французьких вузликів є декоративна. Ними доводять, як правило, готову вишивку до довершеного образу. Приміром, вишивають серцевини квітів (адже французькі вузлики просто ідеально підходять для створення тичинок), вишеньки, бутони троянд, дрібні квіточки. Або прошивають досить дрібні деталі, такі, як риси обличчя, родимки або очі. Або інші елементи - шерсть ягняти, горошок на сукні, кучері янголятка. Насправді в такому вигляді вишивки закладений значний потенціал, який відкриється будь терплячою вишивальниці. За допомогою одних лише французьких вузликів можна виконувати приголомшливі картини або чарівні предмети для будинку - абажури, ігольніци, подушки, прикраси - кільця, брошки, шпильки.
3
Приготуйте тканину, голку і нитки для вишіванія.Ніть закріпіть з виворітного боку тканини, а потім її витягніть на лицьову сторону.
4
Як можна ближче до тканини намотайте нитку навколо голки два рази (в напрямку від себе), при цьому туго натягуйте саму нитку.
5
Голку опустіть поруч з тією ділянкою тканини, де нитка вийшла на поверхню.
6
Потім простягніть нитку на виворітну сторону, дуже обережно підтягуючи її, щоб вийшов вузлик не розсипався.
7
Нічого складного на перший погляд, техніка абсолютно зрозуміла. Однак існує ряд секретів, які допомагають таку роботу зробити більш якісно. По-перше, обидві руки повинні бути вільними для маніпуляцій. Тому краще укладати ділянку тканини, який призначений для вишивки, в п'яльці. По-друге, ця тканина повинна бути дуже добре натягнута і та нитка, якою ви будете обмотувати голку. По-третє, коли голку ви вводите назад в тканину, постарайтеся робити це ближче до першого отвору, з того, де виходить нитку.