Як зробити короткоходную кулісу. Як зробити кулісу короткоходной.

Короткоходная куліса - це деталь автомобіля, що сприяє зменшенню поздовжнього ходу важеля, відповідального за перемикання передач. Поперечний хід знижує шарнір. В результаті в кулісі зникають люфти, а також підвищується чіткість перемикання передач. Зробити короткоходную кулісу для автомобіля ВАЗ можна самостійно, проте спочатку варто поговорити про неї детальніше.
Інструкція
1
Якщо порівнювати короткоходную кулісу зі стандартною її «сестрою», головною перевагою першої є те, що вона сприяє зниженню ходу важеля коробки передач для включення/вимикання передач. Крім того, перемикання передач в автомобілі стає більш чітким. Є у такій конструкції і недоліки. Можна віднести до мінусів короткоходной лаштунки її високу вартість, а також підвищене зусилля при перемиканні передач.
2
Саме тому вигідно виготовити таку деталь самостійно. Варіантів короткоходних лаштунків для автомобілів серії ВАЗ досить багато. Описуваний нижче варіант досить просто відтворити. Звичайно, перед виготовленням куліси слід подумати над тим, чи потрібна вона вам. Якщо вас в процесі перемикання все влаштовує, якщо ви не хочете, щоб хід важеля був більш «тугим», тоді й не варто братися за роботу.
3
Отже, щоб самостійно виготовити короткоходную кулісу на основі стандартної, підійміть місце кріплення трубки, що йде від коробки передач і до важеля в салоні вашого авто.
4
Першим ділом приступайте до розбирання важеля коробки передач. Далі відріжте за допомогою болгарки місце кріплення важеля коробки передач від нижньої його складової. Потім приваріть між важелем і його нижньою частиною подовжувач важеля, а також трубку.
5
На цьому місце для кріплення оновленої куліси можна вважати підготовленим. Далі вам потрібно наростити трубку, що йде від коробки передач. Дану процедуру проробляють, як правило, поруч з автомобілем. Чому, запитаєте ви? Та тому що вам доведеться кілька разів відрізати і приміряти деталь до свого місця.
6
Наступний крок починається з розрізання трубки, що йде від КПП. Вам потрібно її розрізати в тому місці, в якому вона згинається, а потім входить в кузов автомобіля (там на ній є гумка).
7
На завершальному етапі виготовлення короткоходной лаштунки для автомобіля ВАЗ один кінець трубки прикрутите до ручки коробки передач. Далі подивіться, скільки вам ще не вистачає, після чого приваріть перехідник. На цьому ваша робота закінчено. Звичайно, в одному з тюнінг-центрів вам би зробили кулісу в два рахунки, Однак цікавіше, та й дешевше займатися ремонтом і вдосконаленням свого авто самостійно.