Як вилікувати діарею у дорослого. Як вилікувати діарею в домашніх умовах.

Діарея сприймається багатьма як захисна реакція організму на певні подразники, тому найчастіше ніякі заходи для того, щоб від неї позбутися, не приймаються. Однак нерідко саме рідкий стілець може стати причиною безлічі серйозних ускладнень.
Інструкція
1
При лікуванні діареї, насамперед, необхідно позбутися від її основних симптомів - болю в області живота і зневоднення організму внаслідок частого і рясного стільця. Для цього необхідно приймати спеціальні лікарські препарати. Посилити їх ефективність допоможе солодкий чай, чорничний кисіль або рисовий відвар.
2
Якщо є ознаки лихоманки, інтоксикації організму або ж в каловой масі присутні згустки крові, необхідно також пройти курс антибактеріальної терапії. Справитися з сильними болями можна за допомогою спазмолітиків і мікроклізм.
3
Щоб поліпшити травлення, приймайте призначені лікарем ферментні препарати і ліки, у складі яких міститися біфідобактерії. Варто відзначити, що на час проведення лікування необхідно відмовитися від спиртних напоїв, кави та спецій. Також хоча б кілька днів дотримуйте спеціальну дієту, яка полягає в частому, але дробовому харчуванні і обмеження споживання вуглеводів і жирів тваринного походження. Основою раціону на цей період повинні стати зварені на воді каші (краще всього, якщо це буде вівсяна або рисова) або варені овочі. Повертатися до звичайного харчування після цього необхідно поступово.
4
Крім того, лікування діареї повинно бути спрямоване на усунення основних причин її появи. Так, якщо причина в гиповитаминозе - приймайте відповідні вітаміни, при захворюваннях підшлункової залози - препарати для поліпшення її роботи. Якщо виникнення діареї обумовлено неврогенними факторами, то її лікування коштує доповнити заспокійливими засобами.
5
Стандартне медикаментозне лікування можна доповнити лікуванням народними засобами. Наприклад, можете приймати відвар кори дуба. Для його приготування залийте чайну ложку кори двома склянками гарячої кип'яченої води, поставте настоюватися на 12 годин. Далі відвар необхідно процідити. Приймати його потрібно по півсклянки перед кожним прийомом їжі.