Як зробити вольт.

Звичайні стабілітрони випускаються на напруги стабілізації не менше трьох вольт . Нерідко, однак, виникає необхідність стабілізації напруг порядку одного вольт а. Для цього застосовуються так звані стабістори.
Інструкція
1
Запам'ятайте, що стабістори, незалежно від того, чи є вони спеціалізованими, або в їхній якості використовуються звичайні діоди, завжди включаються не в зворотному напрузі, а в прямому, на відміну від стабілітронів.
2
Для найбільш якісної стабілізації низьких напруг використовуйте спеціалізовані стабістори. Прикладами їх є 7ГЕ2А-К і 7ГЕ2А-С. Різні їх екземпляри дозволяють отримати напруги від 1,3 до 1,6 В. Одного разу підібравши примірник з необхідним напругою, можна бути впевненим, що при зміні струму стабілізації від 1 до 10 мА напруга на стабисторов мінятиметься незначно.
3
В якості імпровізованих стабисторов використовуйте напівпровідникові діоди, світлодіоди і селенові шайби самих різних марок, переходи транзисторів (навіть таких, у яких з двох переходів справний всього один). Деякі з них дають в такому режимі напруги нижче вольт а, деякі - вище. Спочатку грубо визначте напругу стабілізації такого приладу, підключивши його в прямий полярності до мультиметру, котрий у режимі перевірки діодів. Результат вимірювання - і є напруга стабілізації, тобто, будь-якої перерахунок не буде потрібно. Найменше воно у германієвих приладів, дещо більше у кремнієвих, максимальне - у світлодіодів і селенових шайб.
4
Переконайтеся, що обраний вами прилад дійсно стабілізує напругу в обраному вами діапазоні струмів. Верхня межа цього діапазону не повинна перевищувати максимально допустимий прямий струм через нього. При необхідності, використовуйте тепловідвід. Пропустіть через прилад прямий струм, відповідний нижній межі діапазону, підключіть до нього вольт метр. Плавно збільшуйте струм до значення, відповідного верхній межі діапазону. Перевірте, не вийшло чи зміна напруги за межі вимог, пропонованих вами до стабілізатора.
5
Зберіть на сьогоденні або імпровізованому стабисторов параметричний стабілізатор, по схемі що відрізняється від класичного лише тим, що струм через прилад пропускається в прямому напрямку. В готовому стабілізаторі також при необхідності використовуйте тепловідвід.
6
При бажанні, спробуйте отримати стабільну напругу порядку одного вольт а наступним способом. Зберіть два параметричних стабілізатора, напруги яких розрізняються на це значення. Навантаження включите між їх виходами.
7
Нарешті, якщо у вас є стабілізатор LM317T, отримаєте з його допомогою напруга в 1,25 В, включивши його по нестандартної схемою - без додаткових елементів, підключивши керуючий висновок прямо до загального проведення.
8
В фізичної лабораторії школи або вузу для отримання стабільного напруги, дуже близького до одного вольт у, можна використовувати так званий нормальний елемент Вестона. Звертайтеся з ним гранично обережно: чи не кидайте, не розбирайте, чи не перевертається, не навантажуйте великими струмами, тим більше, не замикайте коротко. Всі операції з ним виконуйте під контролем викладача. Ні в якому разі не тримайте такі елементи будинку, не намагайтеся виготовляти їх самостійно. Пам'ятайте, що вони містять ртуть і кадмій.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aPulRFpVpyo