Як в'язати п'яту у шкарпеток. В'язання п'яти носка.

Теплі вовняні шкарпетки, пов'язані своїми руками, завжди приємніше, ніж куплені на ринку. В них вкладають душу, фантазію. В в'язанні шкарпеток можна втілити найрізноманітніші фантазії! В'язати їх дуже просто, але деяка складність виникає при вив'язування п'яти для носка.
Інструкція
1
Для найбільшої міцності в'язки прив'яжіть до основної вовняної нитки ще одну - капронову. Розділіть все полотно в'язки на дві, рівні між собою, частини. Продовжуйте в'язати лише одну половину полотна, яку вирішите зробити п'ятою. Для зручності скиньте всі петлі двох спиць п'яткової половини полотна на одну. Зв'яжіть висоту п'яти.
2
Висота п'яти визначається наступним чином: кількість кромок (крайових) петель полотна яти повинна бути рівним споконвічного числу петель однієї спиці. Наприклад, якщо на початку в'язки носка на кожній спиці було по 15 петель, то число кромочних на вив'язати полотні п'яти теж має бути 15, тобто зв'язати потрібно 30 рядів.
3
Призупините в'язання. Зверніть увагу на те, що закінчувати в'язку висоти п'яти потрібно обов'язково тільки лицьовим рядом. Надайте форму п'яти шляхом убавленія серединних петель пяточного полотна. Для цього подумки розділіть вив'язати полотно п'яти на три рівні частини. Якщо петлі цілком без залишку на три не діляться, то вийшов залишок додайте до середини. Наприклад, якщо на спиці 32 петлі, то по краях слід залишити по 10, а за серединку прийняти - 12 петель.
4
Зв'яжіть перший ряд зі зменшенням за допомогою виворітних петель наступним чином: пров'яжіть першу частину бічних петель і всі петлі середини, за винятком однієї. Її пров'яжіть разом з першою петлею другої крайової частини.
5
Другий ряд в'язати за аналогією з першим: пров'яжіть бічні петлі, але пам'ятайте, що однією петлі вже немає, потім середню частину, за винятком останньої. Цю останню петлю пров'яжіть з першою петлею іншої бічної частини п'яти. Чергуйте перший і другий ряди, таким чином, поки на спиці не залишаться лише тільки середні петлі пяточного полотна. Продовжуйте в'язати п'яту у носка, поки не зрівняли довжину її полотна з довжиною полотна середньої частини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=8STPe1BR-xQ
Зверніть увагу
У цьому розділі зібрані пов'язані спицями шкарпетки, шкарпетки, гетри, гольфи і пінетки. Є безліч описів в'язання, від простих до складних, до кожної в'язаній моделі шкарпеток прикладена схема в'язання. До речі, багато хто називає пінетки тапочками, але в.
Корисна порада
В'яжуть шкарпетки по колу на 5 спицях, зазвичай панчішної в'язкою, починаючи з орнаментованої манжети або гумки. Залежно від щільності в'язання на одну пару жіночих шкарпеток необхідно 100-120 г пряжі, чоловічих - 120-150 г і дитячих - 70-80 г (якщо виконують орнамент, то витрата ниток буде дещо більше). Розрахунок.
В'язання заняття не тільки цікаве і захоплююче, але також і корисне. Пов'язані своїми руками шкарпетки дуже теплі і практичні. Для того щоб зв'язати п'яту носка, потрібно знати основні принципи в'язання шкарпеток.
Вам знадобиться
  • спиці; основна вовняна нитка; навички рукоділля.
Інструкція
1
Шкарпетки завжди починають в'язати з гумки. На п'яти спицях набирають потрібну кількість петель. В'язання на п'яти спицях називається трубчастим або круговим. Кількість петель має дорівнювати потрібному розміру ноги. Щоб зняти розмір, потрібно виміряти щиколотку і отриманий результат помножити на три. Число петель має завжди ділитися на чотири.
2
Зв'язавши гумку, формують п'яту. Для цього в'язання розділити на 4 частини. Петлі 3-й і 4-й спиці при в'язці п'яти брати участь не будуть. Для зручності перев'язати все на одну спицю. Наступний етап - в'язання прямого полотна. Зв'язати потрібно панчішної в'язкою. Це буде висота п'яти.
3
Число кромок петель дорівнює кількості на одній спиці. Почати формувати п'яту. Збавляти петлі всередині.
4
Розділити петлі на 3 частини, якщо більше, додати в середню частину. Зв'язати петлі бічний (виворіт), потім середньої, збавляючи по одній петлі.
5
Останні петлі (виворіт) провязать разом з петлею іншого боку.
6
Кантову петлю потрібно зняти і підтягнути до спиці. Далі зв'язати всі петлі середньої частини.
7
Провязать разом з першою бічний і так повторювати всі ряди до кінця. Закінчитися все повинно на пров'язуванні лицьового ряду. Наприкінці залишаться петлі тільки середнього ряду.
8
Далі починають вив'язувати довжину носка. Носок готовий.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=kdFq0vSHj-M
Зверніть увагу
Бавовняна тканина не буде зайвою, якщо необхідно зменшити знос.