Як навчитися ткати.

Ткацтво - давнє мистецтво, схильність до якого є в крові практично у всіх жінок. За допомогою різних технік ткацтва ви можете створювати тасьму з різними візерунками та орнаментами будь-якої ширини, яка залежить тільки від вашого терпіння і ширини ткацького верстата. Найпростіше вчитися ткати за допомогою старовинного інструменту, який називається «бердо».
Вам знадобиться
  • - струбцина;
  • - лінійка;
  • - нитки ірис різних кольорів.
Інструкція
1
Для того щоб виткати нескладну тасьму, підготуйте струбцину, лінійку і нитки ірис різних кольорів. Візьміть три-чотири кольори, щоб тасьма вийшла в смужку - наприклад, червоний, чорний, жовтий і зелений. Наріжте 13 червоних ниток, 12 чорних, 12 жовтих і 12 зелених так, щоб довжина всіх ниток становила 70 см.
2
В центральний отвір бердишка вставте червону нитку, а потім вправо від центрального отвору всуньте ще шість червоних ниток, заправляючи їх і в щілини і в отвори по черзі. Зліва від центральної нитки також всуньте симетрично шість червоних ниток.
3
Потім вставте ліворуч і праворуч по дві нитки чорного кольору, заправте жовті нитки по шість штук ліворуч і праворуч і нарешті, зелені нитки, розмежувавши зелений і жовтий кольори чорними нитками.
4
Бердо поверніть до себе тією стороною, на якій нитки коротше, ніж на інший і вирівняйте кінчики. Хвости ниток зав'яжіть в один загальний вузол. Закріпіть вузол за допомогою струбцини так, щоб він був закріплений нерухомо і надійно, а потім ретельно натягніть нитки на себе і зав'яжіть вузол на другому кінці.
5
Обвяжіте навколо своєї талії будь шнурок, попередньо ввівши його в простір між двома частинами ниток, які стануть помітніше, якщо ви вичісувати нитки бердишком. Вставте в простір лінійку і підійміть бердо вгору, щоб з'явилося нове вільний простір, в яке потрібно ввести нитку-качок (наприклад, чорний ірис).
6
Схопите нитка пальцями лівої руки і протягніть її в зів так, щоб залишився кінчик. Закріпіть нитку, опустивши бердо вниз. Тепер знову протягніть нитка качка в новий зів і повторно підійміть бердо, щоб зафіксувати нитки.
7
Продовжуйте ткати, змінюючи положення ткацького верстата, поки довжина тасьми не досягне бажаної. Нитка качка завжди підтягуйте, щоб бічні краї тасьми були рівними і акуратними.