Як організувати роботу на дому.

В сучасному світі не обов'язково трудитися по 8 годин в офісі, витрачати час на дорогу і думати про те, що сьогодні одягнути. Програмісти, бухгалтери, дизайнери, перекладачі, журналісти, репетитори, психологи, кравці, перукарі та нейл-дизайнери все частіше віддають перевагу роботі в домашній обстановці і вільним графіком. Але щоб робота вдома була продуктивною, подбайте про її правильної організації.
Інструкція
1
Влаштуйте робочий простір. Якщо є можливість, виділіть для роботи окрему кімнату. Це допоможе повністю сконцентруватися на роботі і ваші близькі не будуть вас турбувати. Крім того, окрема кімната просто необхідна, якщо ви плануєте приймати клієнтів вдома. Або ж обладнайте невеликий куточок, де ви можете працювати, не відволікаючись на сторонні справи. Це може бути кухня, спальня, вітальня кімната.
2
Придбайте необхідне для роботи обладнання - комп'ютер, принтер (якщо ви, приміром, бухгалтер, програміст або дизайнер), робочий стіл, диван або крісло для клієнтів. Не слід занадто "одомашнювати" ваше робоче місце. Перш за все, воно повинно налаштовувати вас на роботу . Щоб не бігати щоразу на кухню за чашкою чаю, відведіть шафка під чайник і чайні приналежності.
3
Щодня плануйте робочий день. Залежно від вашої завантаженості, складіть приблизний графік роботи. Відсутність контролю і жорстких рамок - плюс роботи на дому, однак вам необхідно самому підтримувати дисципліну і організованість, контролювати себе. З'ясуйте, який годинник для вас найоптимальніші для роботи. Можливо, це ранкові години, коли всі сплять, денні - коли нікого немає вдома. Залишати всю роботу на вечір - не надто ефективно, т. К. За день ви втомитеся від домашніх клопотів, що позначиться на якості та швидкості виконання роботи. Якщо у вас маленькі діти, будьте готові до того, що вам доведеться регулярно перемикатися на їхні проблеми. Чим менше діти, тим більше уваги вони вимагають. В цьому випадку, працюйте, поки дитина спить вдень.
4
Домовтеся з іншими членами родини про розподіл обов'язків. Той факт, що ви працюєте вдома, не означає, що тепер ви повинні робити всю домашню роботу . Щоб заробляти гроші, вам потрібно працювати.
5
Своєчасно відпочивайте. Дозвольте собі регулярно відриватися від роботи, щоб пообідати, подрімати, подивитися телевізор або просто поспілкуватися з близькими. Встановіть часові рамки перерв, інакше вам буде складно повернутися до роботи.