Як скласти костюм. Як скласти піджак в сумку.

При частих туристичних та робочих поїздках важливо навчитися правильно збирати валізи. У відрядженні або на відпочинку вам може знадобитися сувора або ошатна піджачний пара, а умови для прасування одягу в похідних умовах бувають не завжди. Важливо акуратно скласти костюм в дорожню тару, щоб він не пом'явся. При цьому можна заощадити додаткове місце для інших необхідних речей.
Вам знадобиться
  • - обгортковий папір;
  • - вішалка для брюк;
  • - плечики для піджака;
  • - скотч і ножиці;
  • - два поліетиленових пакета (за бажанням).
Інструкція
1
Ретельно отутюжьте або отпарьте костюм і переконайтеся в тому, що в його кишенях не залишилося ключів та інших сторонніх металевих предметів, які можуть пошкодити полотно в складеному стані. Перед укладанням розстеліть речі на твердій горизонтальній поверхні і акуратно вирівняйте всі складки і зморшки.
2
Повністю виверніть плече піджака навиворіт (при цьому рукав вироби потрібно залишити в первісному стані!). Після цього одну поличку слід вивернути повністю і згорнути річ навпіл таким чином, щоб її лицьова (не вивернула) частина увійшла всередину іншої (вивернутої). При цьому необхідно скласти піджак строго симетрично, точно поєднавши одне плече з іншим.
3
Відміряйте пряму лінію на рівні талії, після чого одяг можна скласти навпіл. Щоб від цього не вийшло заломів, укладати піджак рекомендується спільно зі стопкою білизни (наприклад, 2-3 сорочок) - покладіть її на лінію згину.
4
Тепер спробуйте скласти брюки. Спочатку сумістите штанини одна з іншого, ретельно вирівнявши кожну складку. Потім укладіть виріб на дно валізи поясом до краю, а наверх прістройте складений піджак. Закрийте отриману стопку одягу брючинами, а зверху знову покладіть білизну - це позбавить брюки від негарної поперечної складки. Брючини доведеться скласти в два або більше разів, в залежності від величини дорожньої тари.
5
Потренируйтесь з укладанням костюм а за допомогою щільної обгорткового паперу - вона додатково вбереже виріб від заломів, а заодно - і від білих ворсинок (якщо поруч укладається білизна) і випадкових пошкоджень. Для цього розстеліть на просторій поверхні паперові листи і акуратно розправте на них піджак.
6
Накрийте виріб іншим шматком обгортки і розкладіть на ній складені вздовж і навпіл брюки. Знову покладіть зверху паперову підкладку. Скріпіть папір скотчем, якщо її смуги досить вузькі і розходяться по краях.
7
Тепер акуратно згорніть костюм в рулон. Якщо дозволяє місткість сумки або валізи, в піджак можна попередньо втягати плечики, а брюки прихопити в області пояса спеціальної вішалкою з підвісками. Це дозволити костюм у краще тримати форму.
Корисна порада
Замість паперу можна використовувати великі поліетиленові пакети (наприклад, для сміття). Виконайте в середині їх верхніх країв невеликі отвори для гачків і надіньте імпровізовані чохли на костюм. Тепер можна скласти костюм навпіл.