Як оформити садовий будинок. побудований садовий будинок оформити.

Оформлення та реєстрація садового будиночка - завдання не з легких. Пакет документів складається з великої кількості різноманітних довідок, які повинні бути зібрані, оформлені певним чином, а деякі з них завірені нотаріально.
Вам знадобиться
  • - правові документи на землю
Інструкція
1
Перегляньте документи, чи є у вас правовий документ на ділянку, на підставі якого ви подаєте заяву на оформлення дачного будинку у власність. Якими правами ви володієте на цю земельну ділянку? Чи отримали ви його у спадок або можете розпоряджатися землею безстроково (довічно), на підставі наявних у вас документів буде зареєстровано право на власність ділянки.
2
Зберіть пакет документів, які потрібні для оформлення будиночка у власність. Це заповнена декларація про об'єкт нерухомості, яка заповнюється за певним зразком, правовий документ на землю, кадастровий план ділянки, яка надається у вигляді запису за місцем обліку даного земельного наділу. Кадастровий план являє собою карту місцевості, на якій в графічному і текстовому вигляді повідомляються відомості, що містяться у Державному земельному кадастрі.
3
Надайте потрібні документи для оформлення державної реєстрації садового будиночка . Сюди відносяться заяву про держреєстрацію права власності, оригінал і копія документа про оплату держмита, документ, що посвідчує особу заявника. Якщо ваші інтереси представляє будь-хто інший, пред'явіть довіреність, завірену нотаріусом (оригінал і копія). Не забудьте про декларацію про об'єкт нерухомості (2екземпляра), правовстановлюючому документі на землю і кадастровому плані вашої земельної ділянки (2 примірники).
4
Зверніть увагу, що декларація заповнюється самим заявником за встановленою формою, яка затверджена наказом Мінекономрозвитку. Замість кадастрового плану можна пред'явити висновок правління відповідного державного органу управління (2 примірники). Воно повинно підтверджувати, що ваш садовий будинок знаходиться в межах кордонів представленого земельної ділянки.
5
Уважно відстежуйте поправки, внесені до закону, що стосуються оформлення та реєстрації садових будинків. Документи на ділянку, які були оформлені багато років тому, часто визнають недійсними. Уточніть, які документи вам потрібно переробити.
6
З'ясуйте, коли буде винесено висновок про реєстрацію права власності на ваш будинок. Зазвичай, за законом, рішення має бути вам вислано через місяць після подачі документів.
Зверніть увагу
Щоб уникнути втрати часу і грошей, зверніться в службу БТІ, де ви зможете проконсультуватися з фахівцями.
Корисна порада
Проконсультуйтеся в органах державної реєстрації, що займаються оформленням нерухомості у власність, зокрема садових будинків.
Власність на дачний ділянка виникає з моменту реєстрації всіх документів в Управління Федерального реєстраційного центру (стаття 433 ЦК України). Так як спрощене оформлення земельних ділянок у власність продовжено до 1 березня 2015 (Федеральний закон 93-Ф3), то зареєструвати права власності можна на підставі будь-яких наявних довідок та виписок, але при цьому доведеться зібрати ряд додаткових документів.
Вам знадобиться
  • - ваші документи, що посвідчують особу;
  • - правовстановлюючі документи на садову ділянку або бланк із заповненими даними про його отримання;
  • - бланк з декларацією на споруди;
  • - виписка з кадастрового паспорта земельної ділянки та копія кадастрового плану;
  • - квитанція про оплату державного мита за реєстрацію земельної ділянки (100 рублів) і будови (100 рублів).
Інструкція
1
Реєстрація прав власності проводиться на підставі Федерального закону 122-Ф3 та статті 131 ГК РФ. Щоб реєстрація відбулася, вам необхідно мати правовстановлюючі документи на земельну ділянка і на наявне будову, а також виписку з кадастрового паспорта і копію кадастрового плану.
2
Щоб оформити кадастровий паспорт на дачний ділянка і отримати виписку з нього, зверніться із заявою в Федеральне Управління по єдиному обліку земельних ділянок, кадастру і картографії (Роснедвіжімость). На підставі поданої заявки вас поставлять на чергу для виїзду інженера з кадастру на ваш ділянка. Чергу може розтягнутися на 6 місяців, так як поки інженерів по кадастру дуже мало.
3
Інженер проведе перелік технічних робіт і видасть вам технічні документи, на підставі яких оформлять кадастровий паспорт на земельну ділянка. Візьміть з нього виписку та копію кадастрового плану.
4
Якщо на ваш садовий ділянка правовстановлюючих документів немає, таких як договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про спадщину, то зверніться в місцеву адміністрацію або в правління садівницького товариства і отримаєте виписку про те , що ділянка ви отримували. Виписка повинна бути оформлена на спеціальному бланку, який можете отримати в Управління Федерального центру реєстрації.
5
На всі будівлі, які знаходяться на садовій ділянці, заповніть декларацію на спеціальному бланку. Бланк ви можете отримати також в реєстраційному центрі. Для реєстрації права власності цього документу буде достатньо, але якщо у вашому садівництві планується провести централізоване газопостачання або інші серйозні комунікації, то буде потрібно кадастровий план з БТІ. Тому викличте технічного співробітника для огляду будівель, на підставі яких оформлять технічний і кадастровий паспорт, але ці документи абсолютно не відносяться до реєстрації прав власності.
6
Подайте всі отримані виписки та копії до Управління федерального реєстраційного центру. Напишіть заяву на реєстрацію, оплатіть державне мито, яке на сьогоднішній день становить 100 рублів за реєстрацію земельної ділянки та 100 рублів за реєстрацію будов. Через 30 днів ви отримаєте свідоцтво про право власності на садовий ділянка і на будову.