Як вибрати оперативну пам'ять для ноутбука.

Оперативної пам'яті ніколи не буває багато. Обсяги, які вчора здавалися немислимими, сьогодні вже буденність, а завтра вони здадуться просто смішними, тому кожній людині, який користується комп'ютером, рано чи пізно доводиться докуповувати пам'ять .
Інструкція
1
В ноутбуках використовуються модулі пам'яті, відмінні від тих, що ставляться в стаціонарні комп'ютери. Вони менше розмірами і називаються SODIMM. Але перш ніж купувати пам'ять , потрібно визначити, який саме її тип стоїть в ноутбуці: SDRAM, DDR, DDR2 або DDR3. На багатьох ноутбуках маються кольорові наклейки, де написаний тип процесора, відеокарти, пам'яті і жорсткого диска.
2
Якщо такий наклейки немає, можна встановити яку-небудь діагностичну програму, типу Si Soft Sandra, Aida або Everest і в неї дізнатися тип пам'яті вашого ноутбука. Так само можна використовувати невелику програмку CPU-Z. Завантажити її можна з сайту виробника http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html. Розпакуйте архів і запустіть файл cpuz.exe. Тут, на вкладці Memory, навпроти напису Type, буде написаний тип пам'яті. У рядку DRAM Frequency буде написана частота, на якій працює пам'ять .
3
Отриманих даних вже вистачить для того, щоб купити пам'ять для ноутбука, але можна зробити ще простіше. Вимкніть ноутбук і вийміть з нього батарею. Після цього на нижній стороні комп'ютера відкрутіть гвинт, що утримує кришку відсіку пам'яті. Цілком можливо, що цей гвинт може бути заклеєний гарантійної наклейкою, так що, якщо гарантія ще не скінчилася, подібну операцію варто виконувати в сервісному центрі магазину, де ви набували ноутбук. Якщо ж гарантії вже немає, то відкривайте кришку і витягніть звідти модуль пам'яті.
4
Для того, щоб це зробити, відігніть утримують SODIMM засувки з боків і потягніть модуль вгору. Покладіть пам'ять в антистатичний пакет і покажіть її менеджеру в комп'ютерному магазині. Він вам запропонує варіанти по заміні пам'яті. Пам'ятайте, що нові модулі краще ставити парами для підтримки двоканального режиму.
5
Нову пам'ять слід встановлювати в зворотній послідовності - спочатку поставити її на контакти, потім розсунути засувки і надавити на модуль, що б засувки його зафіксували. Коли будете вставляти SODIMM, зверніть увагу на розріз на модулі і не поставте його іншою стороною. Тепер можете закрити кришку, вставити батарею і включити ноутбук. Нова пам'ять визначиться автоматично.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YH7IIEZNcw4