Як добути вогонь у лісі.

В умовах дикої природи вирішальним чинником виживання стане саме вміння розвести вогонь за допомогою підручних матеріалів. Багато відвідували в школі уроки основ безпеки життєдіяльності, але, на жаль, небагато можуть відтворити отримані колись навички на практиці. А адже способів добути вогонь в лісі досить багато, і кожен з них в небезпечний момент зможе врятувати вам життя.
Інструкція
1
Кожна отримана іскра буде на вагу золота, тому заздалегідь подбайте про розпалюванні і паливі, щоб перший слабенький вогник зміг без проблем перетворитися на велике багаття. В якості розпалювання можна використовувати висушену траву, дрібні друзки, шматочки моху або лишайника, пух рослин і т.п. Розпалювання знадобиться, щоб маленьку іскорку перетворити на вогонь , тому шукайте матеріали, які швидко загоряються і добре горять. Прекрасним паливом стануть сухі гілочки різних дерев.
2
Якщо має розводити багаття у вітряну погоду, то розпалювання можна покласти між двох бревнишек. Додатковим плюсом буде наявність у вас рідини для розпалювання багаття.
3
Звичайно, якщо у вас є сірники, то питання розведення багаття в умовах лісу стає незначним. Головне не забувайте, що в таких умовах важлива кожна сірник, не витрачайте їх даремно. А при необхідності навіть розщеплювати сірники навпіл для економії. Але що ж робити, якщо сірники промокли?
4
Спосіб 1. Оптичні лінзи.В сонячну погоду вогонь досить легко можна розвести за допомогою будь опуклою оптичної лінзи. Це можуть бути окуляр очок, лінза фотоапарата, підзорної труби, бінокля і т.п. Через лінзу сфокусуйте промінь світла на розтопленні. Виберіть те, що загориться найшвидше. Намагайтеся не рухати рукою.
5
Спосіб 2. Кресало і кремень.В похмуру погоду в лісі розвести вогонь складніше. Якщо у вас під рукою виявиться шматок кременю, то добути бажану іскру ви зможете за допомогою будь-якого шматка стали. Наприклад, підійде сталевий нож.Висечь іскри можна і звичайними двома каменями, просто процес буде довше і складніше. У цьому випадку потрібно шукати камінь, який зможе висікти більше іскор, ніж інші. Пам'ятайте, що іскра досить мала. Вона повинна бути спрямована на труть, який може дуже швидко спалахнути.
6
Спосіб 3. Порох.Возможно, вам довелося затриматися в лісі під час полювання на диких звірів. Тоді ви зможете розвести вогонь за допомогою одного з патронів. Якщо є можливість вистрілити, то залиште в гільзі половину пороху, а замість кулі заткніть гільзу маленьким шматочком тканини. При пострілі таким незвичайним патроном на землю впаде тліючий клапоть, їм ви і зможете підпалити підготовлену розпалювання. Якщо вистрілити з яких-небудь причин неможливо, то підпаліть порох за допомогою іскор, висікаються камінням.
Вогонь необхідний людині в лісі. Якщо у вас буде розпалене багаття, ви завжди зможете висушити одяг, зварити їжу, зігрітися. Тому в рюкзаку кожного справжнього туриста в потаємному клапані завжди лежить загорнутий в непромокальний пакет коробок сірників і суха папір. Втім, вогонь можна добути і ще кількома способами.
Інструкція
1
Приготуйте місце, де буде розведено вогнище. Воно повинно бути закрите від вітру. Найкраще скласти з каміння щось на зразок вогнища, з трьох сторін загороджує майданчик, де будуть горіти дрова. Вниз покладіть сухий папір, поверх неї будиночком складіть суху соснову хвою, тонкі сухі гілочки. Палки товстіший і бревнишкі покладіть поруч, щоб відразу підкласти їх у вогонь, коли він розгориться. Якщо вітер сильний, то матеріал для розпалювання можна скласти між двома колодами.
2
Найпростіший спосіб - використовувати сірники. Сядьте з підвітряного боку, чіркну сірником і піднесіть її до розтопленні, прикриваючи вогник руками. Бажано встигнути підпалити її в декількох місцях. Якщо сірників мало, їх можна розщепити уздовж навпіл, але тоді чиркати такий сірником треба обережно, щоб не зламати її. Замість сірників таким же чином можна розпалити багаття за допомогою запальнички. Якщо є сірники, але немає коробка, то запалити їх можна чиркаючи об скло.
3
Щоб добути вогонь у лісі, можна скористатися лінзою, направивши сонячні промені на сухий папір, мох або соснові голки. Як тільки вони почнуть тліти і з'явиться димок, роздмухайте його злегка, не забираючи сфокусований промінь. Вогонь від лінзи загориться швидше, якщо матеріал для розпалювання буде темного кольору. Якщо немає спеціальної лінзи, дістаньте її з фотоапарата, бінокля або підзорної труби.
4
Скористайтеся для розведення вогню мисливським патроном. Кулю або дріб дістаньте з гільзи, отсипьте половину пороху, замість кулі заткніть гільзу шматком сухої тканини. Цим патроном зарядите свою рушницю і вистрілив у землю. Тліючий шматок тканини вилетить зі ствола, їм і підпаліть підготовлений заздалегідь матеріал для розтоплення.
5
Розвести вогонь можна за допомогою акумулятора. Прикріпіть до його клем два дроти і закоротити їх над приготовленої розпалюванням, облитою бензином. В якості розпалювання можна використовувати тканину, папір, суху траву.
6
Якщо у вас зовсім немає нічого під рукою, висікали вогонь з кременю, який часто валяється під ногами. Ударяйте по ньому металевим предметом, арматурою, направляючи іскри на розпалювальний матеріал. У цьому випадку для розтоплення найкраще підійде розпушена вата, тополиний пух або пух від кульбаб.