Як зробити форму для шлакоблоку.

Шлакоблок - універсальний будівельний матеріал, з якого можна побудувати будинок і гараж, лазню і теплий сарай. Зробити форму для шлакоблоку своїми руками не так вже й складно, для цього не потрібно спеціального устаткування. Ви самі вибираєте матеріал для форми, зазвичай це метал або дерево.
Вам знадобиться
  • - дошки шириною 190 мм, товщиною 15 мм,
  • - рулетка,
  • - кутник,
  • - пила,
  • - стамеска,
  • - метал товщиною 3 - 4 мм,
  • - олійна фарба.
Інструкція
1
Візьміть стругані дошки шириною 140 мм - така висота стандартного шлакоблоку. Дошка повинна бути ретельно обробленої, щоб її поверхня була гладкою. Довжину дошки ви вибираєте самі, вона повинна бути кратна 140 мм - це ширина блоку, форма може включати в себе 3, 4 і більше блоків. Не варто робити її більш 2 метрів завдовжки - працювати з такою довгою формою незручно.
2
З однієї дошки наріжте за допомогою пилки поперечки, їх довжина повинна бути 300 мм. З'єднайте крайні поперечки з поздовжніми дошками так, щоб вийшов прямокутний каркас. Обов'язково дотримуйтеся прямі кути, виставляючи дошки перед їх складанням на ідеально рівній поверхні за допомогою кутника.
3
Розкроїте лист металу товщиною 3-4 мм на пластини розміром 140 на 300 мм. Крім металу, підійде і інший міцний листовий матеріал, наприклад, текстоліт. Головне, щоб він мав гладку поверхню і був твердим і стійким до впливу вологи.
4
Візьміть каркас і з внутрішньої сторони поздовжніх дощок зробіть пропив за допомогою ножівки і стамески, щоб вийшли поперечні пази глибиною 7-8 мм. Ширина пропила визначається товщиною розділових пластин.
5
Вставте в пази поздовжніх дощок розділові пластини. У вас вийшов каркас, осередки в якому являють собою форму для шлакоблоку розміром 140х140х300 мм. Всі дерев'яні та металеві деталі форми покрийте олійною фарбою - це забезпечить легке виймання готових блоків з форми. Встановіть форму на ідеально рівну поверхню.
Зверніть увагу
Щоб зробити блоки максимально міцними, потрібно використовувати при їх формуванні вибростол.
Корисна порада
Ви можете зробити форму для шлакоблоків будь-якого потрібного вам розміру, поширені такі розміри: 190х190х390, 200х200х400 мм, 150х50х310 мм, 360х260х125 мм. Виберіть той розмір, який вас влаштує.