Як звести дріб в квадрат. дріб в квадраті.

При вирішенні арифметичних і алгебраїчних задач іноді потрібно звести дріб в квадрат. Найпростіше це зробити, коли дріб десяткова - достатньо звичайного калькулятора. Однак якщо дріб звичайна або змішана, то при зведенні такого числа в квадрат можуть виникнути деякі труднощі.
Вам знадобиться
  • калькулятор, комп'ютер, додаток Excel.
Інструкція
1
Щоб звести десяткову дріб в квадрат, візьміть інженерний калькулятор, наберіть на ньому возводимую в квадрат дріб і натисніть на клавішу зведення в другу ступінь. На більшості калькуляторів ця кнопка позначена як «х?». На стандартному калькуляторі Windows функція зведення в квадрат виглядає як «x ^ 2». Наприклад, квадрат десяткового дробу 3,14 дорівнюватиме: 3,14? = 9,8596.
2
Щоб звести в квадрат десяткову дріб на звичайному (бухгалтерському) калькуляторі, помножте це число саме на себе. До речі, в деяких моделях калькуляторів передбачена можливість зведення числа в квадрат навіть за відсутності спеціальної кнопки. Тому попередньо ознайомтеся з інструкцією до конкретного калькулятору. Іноді приклади «хитрого» зведення в ступінь приведені на задній кришці або на коробці калькулятора. Наприклад, на багатьох калькуляторах для зведення числа в квадрат достатньо натиснути кнопки «х» і «=».
3
Для зведення в квадрат звичайного дробу (що складається з чисельника і знаменника), зведіть в квадрат окремо чисельник і знаменник цього дробу. Тобто скористайтеся наступним правилом: (ч/з)? = Ч?/З ?, де ч - чисельник дробу, з - знаменник дробі.Прімер: (3/4)? = 3?/4? = 9/16.
4
Якщо возводимая в квадрат дріб - змішана (складається з цілої частини і звичайного дробу), то попередньо приведіть її до звичайного вигляду. Тобто застосуєте таку формулу: (ц ч/з)? = ((Ц * з + ч)/з)? = (Ц * з + ч)?/З ?, де ц - ціла частина змішаної дробі.Прімер: (3 2/5)? = ((3 * 5 + 2)/5)? = (3 * 5 + 2)?/5? = 17?/5? = 289/25 = 11 14/25.
5
Якщо зводити в квадрат звичайні (НЕ десяткові) дроби доводиться постійно, то скористайтеся програмою MS Excel. Для цього введіть в одну з клітин таблиці наступну формулу: = СТЕПЕНЬ (A2; 2) де А2 - адреса комірки, в яку вводитиметься возводимая в квадрат дріб .Щоб повідомити програмі, що з вводиться числом необхідно звертатися як з звичайної дріб ю (тобто не перетворювати її в десятковий вигляд), наберіть перед дріб ю цифру «0» і знак «пробіл». Тобто для введення, наприклад, дробу 2/3 потрібно ввести: «0 2/3» (і натиснути Enter). При цьому в рядку введення відобразиться десяткове подання введеної дроби. Значення і уявлення дробу безпосередньо в клітці збережеться в початковому вигляді. Крім того, при використанні математичних функцій, аргументами яких є звичайні дроби, результат також буде представлений у вигляді звичайного дробу. Отже квадрат дроби 2/3 буде представлений як 4/9.