Як полагодити фен.

Багато дівчат стикалися з проблемою втрати улюбленої фена . На жаль, техніка подібного роду схильна до поломок. Перед тим як ви зберетеся купувати собі новий фен, спробуйте реанімувати вашого колишнього "помічника" самостійно.
Вам знадобиться
  • - фен;
  • - викрутка;
  • - новий шнур;
  • - пензлик.
Інструкція
1
Першим ділом обов'язково обесточьте фен, тобто є витягніть шнур з розетки. Цей прилад, без якого не обходиться жодна дівчина, є джерелом підвищеної небезпеки, як, втім і будь-яка інша електротехніка. Дотримуйтесь заходів безпеки.
2
Фен - це прилад, який досить часто схильний поломки. Якщо ваш фен відмовляється працювати, першим ділом дайте йому «відпочити». Велика кількість подібної техніки тимчасово не працює через перегрів, але варто йому трохи полежати, і він знову готовий до роботи.
3
Якщо ж фен все-таки не включається, переконайтеся в цілісності його корпусу і огляньте, чи не пошкоджена ізоляція шнура. Якщо поломка полягає в несправності шнура, то його можна замінити аналогічним новим шнуром або ж вкоротити колишній.
4
Якщо при використанні фена з'являється неприємний запах гару, вимкніть його з розетки і переконайтеся, що у нього не був перекритий доступ до паркану повітря (наприклад, ви могли тримати фен рукою за повітрозабірник).
5
Ще однією причиною несправності може стати бруд і пил, які могли потрапити в повітрозабірник. Щоб виправити неполадку подібного роду, зніміть зовнішню решітку або ж повністю розберіть корпус фена . Акуратно, щоб не пошкодити внутрішні деталі, пензликом почистіть фільтри від пилу. І якщо вже ви розібрали корпус, подивіться, чи не засмічений вентилятор (що теж часто веде до несправності фена ). Позбувшись від пилу, волосся і ворсинок зберіть вентилятор в тій же послідовності, в якій ви його і розбирали.
6
Якщо після всіх описаних вище кроків ваш маленький "помічник" як і раніше не працює, зверніться в сервіс-центр, адже поломка може виявитися значно складніше, ніж ви припускали.
Зверніть увагу
Як і з будь електротехнікою, важливо перед складанням повернути всі елементи приладу в початковий стан.
Корисна порада
Якщо ви тільки недавно купили фен, то вам не доведеться платити за його ремонт, адже у нього ще буде діяти гарантія.
Досить жорсткий режим експлуатації фена для сушіння волосся (тряска/переміщення/падіння), призводить до того, що доводиться звертатися до сервісного центру. Але в деяких випадках, проробивши ряд нехитрих маніпуляцій, можна повернути фен до життя самостійно.
Вам знадобиться
  • - електрична розетка;
  • - фен;
  • - викрутка;
  • - тестер.
Інструкція
1
Уважно огляньте фен на наявність зовнішніх пошкоджень. Тільки коли їх немає, включіть прилад в електричну розетку, щоб визначити вид несправності.
2
Переведіть перемикач фена в одне з робочих положень. Якщо він не включається, насамперед перевірте, чи є напруга в мережі. Включіть в ту ж розетку справну настільну лампу. У випадку, коли не працює і вона, загляньте в електрощиток. Цілком можливо, що спрацював автоматичний вимикач (вибило пробки).
3
Розберіть фен, попередньо вийнявши шнур з розетки. Викриття з корпусу всі гвинти і покладіть пристрій на рівну поверхню. Акуратно розділіть його на дві дзеркальні половинки або відокремте передню частину фена від задньої. Запам'ятайте або замалюйте: як розташовуються деталі всередині корпусу, а також, який гвинт куди вкручується (якщо гвинти мають різні розміри).
4
Перевірте шнур приладу на обрив. Продзвоните його тестером і при необхідності замініть. Перед кожним включенням фена має сенс оглядати зовнішню ізоляцію шнура.
5
Проведіть огляд запобіжника і всіх контактів усередині фена . Переконайтеся в їх цілісності або виправте виникли порушення.
6
Продзвоните вимикач і електродвигун. При несправності двигуна зверніться до фахівців сервісного центру.
7
Зверніть вашу увагу на такі компоненти як повітрозабірник, нагрівальний елемент і вентилятор. За гратами повітрозабірника можуть скупчуватися волосся, пил і пух. Приберіть їх, змівши м'якою кистю.
8
Вийміть знімний фільтр (коли він є) і обережно, намагаючись не пошкодити тонкий фільтр, очистіть його від пилу. Нагрівальний елемент з обережністю обмітаючи пензлем. Дійте без зусилля.
9
Огляньте вал вентилятора, можливо, на нього намоталося волосся. Вони можуть заважати вільному обертанню. Зауважте положення вентилятора на валу, перш ніж зняти його. Приберіть всі намотати на вал волосся. Встановіть вентилятор на місце і переконайтеся в тому, що він вільно обертається.
10
Поставте всі деталі на їх штатні місця і ще раз перевірте всі контакти. Зберіть корпус фена і закрутіть гвинти. Вставте вилку в розетку і увімкніть фен.