Як відрізнити натуральний камінь від підробки. Як визначити справжній хризоліт.

Головне свідоцтво дорогоцінного каменю - це наявність спеціального сертифікату. Експертизу дорогоцінних каменів проводять фахівці-геммологи. Але грубу фальшивку визначити може навіть звичайний покупець.
Вам знадобиться
  • 10-кратна лупа;
  • пробка;
  • ваги;
  • магніт;
  • сірники.
Інструкція
1
Візьміть камінь в руки або доторкніться до нього мовою. Всі штучні камені тепліше справжніх і нагріваються вони швидше. Такі мінерали як, наприклад, аквамарин, аметист, кварц, гірський кришталь - холодніше скла.
2
Огляньте камінь під 10-кратною лупою. Смарагд, наприклад, має характерний малюнок у структурі. Спіралеподібні візерунки і трубчасті малюнки свідчать про синтетичної підробці. У справжньому аметисті ви побачите природні включення і дефекти. Місячний камінь має шарувату структуру. У аквамарина присутні включення, що нагадують білу хризантему.
3
Оцініть колір каменю. Насичено-кривавий рубін - велика рідкість і коштує він дорожче діамантів. З одного кута рубін блідий, а з іншого темно-червоного кольору. На аквамарин подивіться під різним кутом - справжній камінь трохи змінює свій колір. Забарвлення хризоліта однорідна. Колір справжнього цитрину змінюється під різним кутом від блідого до насиченого жовтого. Лазурит має рівний синій колір.
4
Розгляньте камінь під яскравою лампою. У діаманта, наприклад, будуть світитися грані розташовані ззаду, якщо світло падає перпендикулярно. У натурального рубіна тріщина зигзагоподібна і не світиться при яскравому освітленні. Місячний камінь переливається безліччю квітів, а всередині нього мерехтять блискітки.
5
Перевірте мінерал по твердості, якщо є така можливість. Потріть діамант наждачним папером. Вона не залишить на ньому шорсткості. Проведіть діамантом, наприклад, по смарагди, сапфіри або склу. На цих мінералах залишаться подряпини. Сапфір твердіше рубіна і смарагду. Гелиодор залишить слід на склі.
6
Дослідіть фізичні властивості каменю. Потріть топаз або природний бурштин вовняною ганчіркою. Справжні камені будуть притягувати дрібні частинки, ворсинки. Гранат має магнітні властивості. Покладіть пробку на ваги, на неї помістіть мінерал, а до нього піднесіть магніт. Стрілка вагів повинна почати коливатися.
7
Піднесіть до янтарю запалений сірник. Натуральний камінь запахне смолою, у незрілого бурштину з'являться плями, спресований бурштин стане липким.
Корисна порада
При купівлі ювелірних виробів розпитуйте продавця про якість товару. Дізнайтеся походження каменю - синтетичний він чи природний, чи піддавався камінь облагороджування. Завжди вимагайте товарний чек з описом основних характеристик ювелірної прикраси.