Як згадати події.

Пам'ять відноситься до одного з найбільш загадкових властивостей людського мозку. Численні дослідження, проведені в усьому світі, лише трохи проливають світло на функціонування і закони пам'яті. Тим не менш, існує чимало технологій управління пам'яттю, наприклад, здатністю згадувати ті чи інші події .
Вам знадобиться
  • - допомога психотерапевта.
Інструкція
1
Незалежно від того, коли відбулася подія, згадати всі його деталі допоможуть асоціацію та всілякі деталі обстановки. Ідеальний варіант - повернутися на місце, де відбувалася подія. Коли ви побачите предмети, будинки, які оточували вас в той момент, ресурси пам'яті активізуються і ви згадайте деякі подробиці. Однак асоціації можна отримати і не переміщаючись в просторі. Музика, запахи, голоси, фрази, фотографії - все це допоможе пожвавити спогади. Причому картина події може виникнути досить ясно, якщо якась асоціація виявиться дуже яскравою. Наприклад, ви почуєте музику, яка грала під час вашого повільного танцю з коханою людиною, і миттєво згадайте всі забуті подробиці відносин.
2
Якщо подія відбулася зовсім недавно, а ви вже не пам'ятаєте його, скористайтеся так званим «методом клубка». Він особливо ефективний, якщо ви втратили якусь річ або упустили деталі недавньої розмови. Сядьте в спокійній, тихій обстановці, виключивши всі потенційні подразники. Розслабтеся і поверніться думками до того моменту, коли ви бачили річ востаннє. «Розмотуючи клубок», відтворюйте послідовно весь ланцюжок подальших подій. Так ви зможете зрозуміти, в який момент упустили найважливіше. Даний метод ви можете використовувати і в зворотній послідовності, рухаючись від справжнього моменту до минулого.
3
Події давнього минулого, важливі для вас сьогодні, можна згадати з допомогою гіпнозу. Наша пам'ять має дивовижну властивість блокування негативних спогадів. Особливо це стосується подій раннього дитинства. Однак вони можуть бути вкрай важливими. Наприклад, в ранньому віці ви могли перенести будь-яку травму, яка зробила вплив на доросле життя і формування ряду комплексів. Досвідчений психотерапевт допоможе вам повернутися в ті часи і заново «пережити» минуле. Так ви напевно отримаєте відповіді на всі питання.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що до спогадів додаються ваші сьогоднішні емоції, фантазії, досвід. Саме тому події минулого ви можете згадати в спотвореному вигляді.
Корисна порада
Намагайтеся постійно тренувати пам'ять, щоб необхідність що-небудь згадувати поступово знижувалася. Запам'ятовуйте цифри, імена, вірші, вивчайте іноземні мови.
Майже кожен з нас періодично стикається з проблемою, коли важлива і актуальна інформація в один момент повністю вилітає з голови, і все марні зусилля по згадуванню забутого лише вимотують і засмучують. Рішення просто - почніть тренувати свій мозок, а також запам'ятайте декілька хитрощів.
Інструкція
1
Як не банально, але ви повинні навчитися запам'ятовувати інформацію так, щоб вона не забувалася вами. Якість запам'ятовується підвищиться в рази, якщо ви зв'яжете його з рядом асоціацій. Особливо це стосується чогось зовсім незнайомого для вас, наприклад, асоціації будуть вам великими помічниками у вивченні іноземної мови.
2
Як же правильно будувати асоціації? Весь секрет у тому, щоб асоціативна ланцюжок була максимально простий і прямий. Наприклад, по-англійськи слово «колготки» звучить як "tights". Дітям у школі нерідко дають асоціацію зі словом «китаєць», продовжуючи її зв'язує роз'ясненням - «китайські колготки». Коли дитина хоче згадати слово «колготки» по-англійськи, він згадує китайські колготки, а потім ця асоціація приводить його до правильної відповіді.
3
Зв'язуйте інформацію в одне явище. Наприклад, ви стоїте в супермаркеті і не можете згадати, що ж вам потрібно було купити з продуктів. Ви згадайте, якщо відштовхне від того блюда, яке ви збиралися приготувати сьогодні. Розбираючи його по складовим інгредієнтам, ви з легкістю згадаєте, що вам було потрібно. В цьому випадку потреба в складанні списку відпадає.
4
Психологічна методика «Клубок» допоможе вам згадати якщо не все, то дуже багато чого. Суть її полягає в тому, що ви повинні представити частина вашого життя, від моменту «зараз» до моменту, коли ви ще не забули інформацію, у вигляді клубка з ниток. Розмотуючи клубок ви як би будете розмотувати свої спогади.
5
Наприклад, ви втратили улюблену книгу і не можете знайти її навіть в тих місцях, куди зазвичай клали її після прочитання. Сядьте, розслабтеся і зосередьтеся. Почніть розмотувати клубок від того моменту, коли ви бачили свою книгу в останній раз. Поступово розмотуйте свої спогади, і може виявитися, що в якийсь момент, коли ви читали книгу, вас покликали з вулиці, ви вибігли на балкон і там і залишили свою книгу.
6
Якщо клубок «не розмотувати», розслабтеся. Відволікаючись на хвилин 10, а після знову спробуйте цю методику. У разі, якщо вам ніяк не вдається згадати, відкиньте цю ідею від себе на деякий час, можливо, на кілька днів. Трапляється, що пам'ять сама повертає нам втрачене. Наприклад, вночі, коли мозок упорядковує всі події, що відбулися з нами за один або декілька днів.
7
Тренуйте свій мозок. Більше читайте, спілкуйтеся з розумними людьми, шукайте нестандартні шляхи в дозволі звичайних завдань, загалом, змушуйте мозок працювати в будь-який можливий момент.
8
Відмовтеся від шкідливих звичок: куріння, алкоголю, а також переїдання. Все це руйнівно впливає на мозок і як наслідок - дуже швидко руйнує пам'ять.
9
Займайтеся спортом на свіжому повітрі або просто гуляйте в день по кілька годин. На вихідні вибирайтеся з друзями за місто, де повітря чисте і наповнений великою кількістю кисню, який так необхідний для якісної роботи мозку і, звичайно, для розвитку хорошої пам'яті.