Як поміняти кулер відеокарти.

З часом, вентилятори, розташовані на відеокарті приходять в непридатність. Можна періодично чистити і змащувати ці пристрої, але для забезпечення їх якісної роботи рекомендують міняти куллер.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка;
  • - клей;
  • - Speccy.
Інструкція
1
Перш ніж купити новий вентилятор, з'ясуйте модель вашої відеокарти . Прочитайте інструкцію до системного блоку. Якщо її не виявилося в наявності, то встановіть програму Speccy або Everest.
2
Запустіть обраної програми. Перейдіть в меню «Графічні пристрої» і випишіть модель вашого відеоадаптера. Врахуйте також, що ви можете не знайти оригінальну запасну частину на ваш відеоадаптер.
3
Вимкніть комп'ютер і зніміть ліву кришку з блоку. Вийміть ваш відеоадаптер, відкрутивши кріпильний шуруп. Зніміть з нього куллер, попередньо від'єднавши шнур живлення.
4
Візьміть з собою в магазин цей куллер і відеокарту. Підберіть відповідний вентилятор для даного відеоадаптера. Встановіть його в спеціальне гніздо і закріпіть вентилятор. Підключіть шлейф харчування до відеокарти.
5
В тому випадку, якщо ви придбали вентилятор, харчування для якого підключається до материнської плати, здійсните це з'єднання.
6
Іноді виникають ситуації, в яких неможливо підібрати потрібний куллер до даної моделі відеокарти . В даному випадку можна скористатися будь-яким іншим комп'ютерним вентилятором. Придбайте куллер відповідних розмірів.
7
Найчастіше, вентилятори кріпляться до радіатора охолодження відеокарти або монтуються в спеціальне гніздо всередині нього. Візьміть тюбик будь-якого клею, який не втрачає своїх властивостей в високотемпературної середовищі (до 65 градусів).
8
Нанесіть невелику кількість клею на корпус вентилятор. Природно, не слід наносити клей на лопаті куллера. Уникайте попадання клею всередину пристрою.
9
Приклейте вентилятор до радіатора відеокарти . Підключіть живлення куллера до цього пристрою або до материнської плати.
Зверніть увагу
Якщо ви використовуєте відеокарту відкритого типу (без пластикового корпусу), і вентилятор, розташований на задній стінці системного блоку знаходиться в безпосередній близькості від відеоадаптера, то можете взагалі не встановлювати новий куллер.
Для підтримки необхідного температурного діапазону деяких пристроїв персонального комп'ютера на них встановлюються вентилятори. Якщо один з кольорів працює некоректно, його необхідно почистити або замінити.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
Перевірте температуру важливих елементів персонального комп'ютера. Скачайте і встановіть програму Speccy. Запустіть її і зачекайте деякий час, поки завершиться збір необхідної інформації.
2
Відкрийте меню «Відеоадаптер» і подивіться температуру цього пристрою. Негайно вимкніть комп'ютер, якщо температура відеокарти піднялася вище граничної позначки.
3
Вимкніть системний блок комп'ютера від електромережі. За допомогою хрестової викрутки викрутити декілька шурупів, які притискають ліву бічну стінку корпусу. Зніміть цю стінку.
4
Відключіть кабель, що йде від відеокарти до монітора. Викриття шуруп, притискає відеоадаптер до корпусу. Дістаньте пристрій, відключивши від нього кабелі живлення.
5
Подивіться модель відеокарти і тип встановленого кулера. Зніміть вентилятор з відеокарти. Для цього викрутіть кілька шурупів. При роботі з сучасними моделями відеоадаптерів необхідно відкрити кришку пластикового корпусу перед витяганням кулера.
6
Придбайте аналогічний вентилятор. Переконайтеся в тому, що пристрій підходить за розміром і має потрібний коннектор для підключення живлення. Встановіть новий кулер, прикріпивши його до радіатора охолодження відеокарти. Підключіть кабель живлення вентилятора.
7
Встановіть відеокарту в відведений для цього слот. Підключіть потрібні дроти. Чи не закривайте корпус блоку. Підключіть комп'ютер до мережі змінного струму та увімкніть його. Переконайтеся в тому, що лопаті вентилятора обертаються стабільно.
8
Встановіть програму Speed Fan. З її допомогою налаштуйте швидкість обертання кулера відеокарти. Поставте галочку поруч із пунктом «Автоскорость». Згорніть утиліту. Якщо температура відеоадаптера перевищить допустиму норму, програма автоматично збільшить швидкість обертання кулера або видасть вікно з попередженням.