Як порівняти два рядки в Excel. порівняти два осередки excel.

При використанні табличного процесора Microsoft Office Excel, крім задач порівняння числових значень, нерідко буває необхідно порівняти і текстові («рядкові») дані елементів таблиці. Це можна зробити, скориставшись вбудованими в Excel функціями порівняння, якщо результат операції треба отримати і вигляді цифрового або логічного значення. А можна використовувати опції умовного форматування, якщо результатом має бути візуальне виділення співпадаючих (або незбіжних) елементів таблиці.
Інструкція
1
Скористайтеся вбудованою функцією порівняння осередків СЧЁТЕСЛІ, якщо треба порівняти текстові значення в осередках колонки таблиці із зразком тексту і перерахувати всі співпадаючі значення. Почніть з заповнення колонки текстовими значеннями, а потім в іншій колонці клацніть клітинку, в якій хочете бачити результат підрахунку, і введіть відповідну формулу. Наприклад, якщо перевіряються значення знаходяться в колонці A, а результат треба помістити в першу комірку колонки C, то її вміст повинен бути таким: = СЧЁТЕСЛІ ($ A: $ A; "Виноград") Тут «Виноград» - строкове значення, з яким порівнюються значення всіх комірок колонки A. Можна не вказувати його у формулі, а помістити в окрему комірку (наприклад - в B1) і вставити в формулу відповідне посилання: = СЧЁТЕСЛІ ($ A: $ A; B1)
2
Використовуйте опції умовного форматування, якщо треба візуально виділити в таблиці результат порівняння строкових змінних. Наприклад, якщо треба виділити в колонці A осередки, текст в яких збігається із зразком в комірці B1, то почніть з виділення цієї колонки - клацніть її заголовок. Потім клацніть кнопку «Умовне форматування» в групі команд «Стилі» закладки «Главная» меню Excel. Перейдіть в розділ «Правила виділення осередків» і виберіть рядок «Так само». У віконці вкажіть комірку-зразок (клацніть клітку B1) і виберіть у спадному списку варіант оформлення співпадаючих рядків. Потім натисніть кнопку «OK».
3
Використовуйте комбінацію вбудованих функцій ЯКЩО і СЦЕПИТЬ при необхідності порівняти із зразком не одну текстову комірку, а декілька. Функція СЦЕПИТЬ з'єднує зазначені їй значення в одну строкову змінну. Наприклад, команда СЦЕПИТЬ (A1; "та"; B1) до рядка з осередку A1 додасть текст «і», а після нього помістить рядок з осередку B1. Сконструйовану таким способом рядок потім можна порівняти із зразком за допомогою функції ЕСЛИ. Коли порівнювати треба не один рядок зручніше дати власне ім'я комірці-зразком. Для цього клацніть її і ліворуч від рядка формул замість позначення комірки (наприклад, C1) наберіть її нове ім'я (наприклад, «зразок»). Потім клікніть ту комірку, в якій повинен бути результат порівняння, і введіть формулу: ЯКЩО (СЦЕПИТЬ (A1; "та"; B1) = зразок; 1; 0) Тут одиниця - це значення, яке міститиме осередок з формулою, якщо порівняння дасть позитивний результат, а нуль - для негативного результату. Розмножити цю формулу на всі рядка таблиці, які потрібно порівняти із зразком дуже просто - наведіть курсор на правий нижній кут комірки і, коли курсор зміниться (стане чорним хрестиком), натисніть ліву кнопку миші і розтягніть цей осередок вниз до останньої порівнюєш рядка .