Як скласти свою фамільне древо.

Складання родинного дерева може стати дуже захоплюючим заняттям. Почавши шукати інформацію про своїх предків, ви дізнаєтеся дуже багато нового і про їх оточенні і про тих історичних періодах, коли вони жили. На цьому шляху може виявитися чимало несподіванок. Не виключено, що вам доведеться звернутися в архіви і опитати безліч людей. Але результати не змусять себе чекати.
Вам знадобиться
  • - сімейні фотографії;
  • - сімейні документи;
  • - комп'ютер з інтернетом;
  • - папір та ручка.
Інструкція
1
Почніть зі збору інформації. Для початку можна зібрати відомості про найближчих родичів. Ви напевно знаєте, як звуть ваших батьків, коли вони народилися, де живуть і ким працюють. Всі відомості вказувати необов'язково, але прізвище, ім'я, по батькові, дати народження і смерті необхідні. Дуже може бути, що відомості про бабусь і дідусів, дядьків і тіток у вас теж вже є. Не забудьте їх перевірити.
2
Постарайтеся з'ясувати, ким були ваші прабабусі і прадідусі. Якщо є можливість, розпитайте родичів старшого покоління. Напевно хтось з них щось пам'ятає. Запишіть всі дані, які вдасться зібрати. Дізнавшись прізвище, ім'я, по батькові та місце, де жили прабабуся або прадід, зверніться в архів їхнього міста. Можливо, там ви знайдете інші відомості. Може допомогти і краєзнавчий музей. Багато архіви і музей мають свої сторінки в інтернеті, так що шанс знайти потрібні контакти досить високий.
3
Якщо хтось із ваших родичів пропав безвісти під час війни, спробуйте знайти його сліди у військових архівах. У передбачуваному місці загибелі може працювати пошуковий загін. Тоді має сенс звернутися ще й туди.
4
Дуже багато можливостей дає інтернет. Наберіть в пошуковику своє прізвище і подивіться, що з цього вийде. Дуже може бути, що серед безлічі сторінок виявляться і потрібні особисто вам. Можуть допомогти і соціальні мережі. Ви можете там знайти родичів в четвертому-п'ятому коліні. Можливо, хтось із них теж збирає відомості про предків.
5
Зібравши максимум інформації, почніть оформляти генеалогічне древо . Краще спочатку робити це на чернетці, оскільки в процесі ви напевно отримаєте ще якісь відомості. Як приклад можна використовувати древо який-небудь королівської династії. Саме дерево поки зображати необов'язково. Намалюйте просто квадратик і напишіть в ньому свої прізвище, ім'я та по батькові, рік народження і місто, в якому ви живете.
6
Спочатку складіть лінію прямих предків. Від свого квадратика відступите трохи вниз і намалюйте ще два таких же. В одному напишіть дані матері, в іншому - батька. З'єднайте їх зі своїм квадратиком прямими лініями. Ще нижче зробіть осередки для бабусь і дідусів. Їх вийде чотири, а з'єднати їх потрібно з квадратиками ваших батьків. Таким чином впишіть всіх відомих вам представників більш ранніх поколінь. Для тих родичів, про які ви нічого не знаєте, залиште порожні клітинки.
7
Склавши лінію прямих предків, переходите до бічних гілок. Намалюйте квадратики для своїх братів і сестер. Вони повинні розташовуватися на одному рівні з вашими даними. З'єднайте осередку зі своєю горизонтальними лініями. Проведіть та лінії до матері та батька. Таким же чином впишіть всіх відомих вам родичів з попередніх поколінь. Дядька і тітку впишіть на одному рівні з батьками.
8
Зробіть окремі осередки для своїх дітей. Вони повинні розташовуватися вище вашої і з'єднуватися з нею вертикальними лініями, а один з одним - горизонтальними. Для племінників теж намалюйте осередку - над їхніми батьками.
9
Після того як фамільне древо буде більш-менш заповнене на чернетці, можна приступати до його оформлення. Використовуйте старі фотографії, архівні довідки, газетні статті, якщо вони є. Генеалогічне древо можна розмістити, наприклад, на початку сімейного фотоальбому або комп'ютерної презентації, присвяченій історії вашої родини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0HHuRUiGTDA
Зверніть увагу
Не потрібно робити відразу всі лінії. На перший випадок обмежтеся однієї. Доповнюйте її поступово.
Корисна порада
Прямі й бічні лінії можна позначати різними кольорами. Якщо у вас є старі сімейні фотографії, постарайтеся з'ясувати, хто саме на них зображений.