Як зшивати папки.

Коли в організації накопичується документація, що вимагає короткочасного або тривалого зберігання, необхідно систематизувати її і зшити папки з м'яким або твердим палітуркою. У кожному конкретному випадку можуть бути свої вимоги до оформлення архіву та послідовності роботи, так як строгих законодавчих стандартів у цій галузі не існує. Однак визначені основні принципи, яких зазвичай дотримуються досвідчені діловоди.
Вам знадобиться
 • - чорний графітовий олівець;
 • - канцелярське шило (або прилад УПД);
 • - струбцина;
 • - прошивальний голка;
 • - шнур або капронова нитка;
 • - ножиці;
 • - аркуш білого паперу;
 • - канцелярський клей;
 • - обкладинка .
Інструкція
1
Після експертизи цінності документації пронумеруйте її, поставивши чорним графітовим олівцем порядковий номер (у порядку хронології) у верхньому правому кутку кожного аркуша. Починайте з першого розвороту; титульну опис містяться документів і останній лист нумерувати не потрібно. Слідкуйте за тим, щоб цифри не зайшли на текст.
2
Зробіть дві пари отворів спеціальним канцелярським шилом в середині лівого поля кожного документа. Щоб пачка паперів не розпалася, закріпіть її в струбцині. Як правило, діловоди розміщують діри по вертикальній лінії, залишаючи між кожною відстань не менше 3 см. Якщо поле у листа вузьке, можна приклеїти до крайки білу смужку.
3
Скористайтеся спеціальним верстатом для прошивки документації (УПД). Це значно скоротить вашу роботу, так як за допомогою цього пристосування можна одноразово пробити стопку документів товщиною в 10 см. Уважно прочитайте інструкцію і працюйте обережно - свердло сильно нагрівається.
4
Починайте зшивати папку за допомогою спеціального банківського шпагату або міцних капронових ниток і прошивальний голки. Прошийте архів два рази для надійної фіксації. Вільні «хвости» шнура (близько 5-6 см) протягнете через серединне отвір на виворітній стороні «книги» і зробіть міцний вузол.
5
Виріжте з білої щільного паперу коло (діаметром близько 4 см) і заклейте їм вузлик. Клей використовуйте звичайний канцелярський. Печаткою захопіть наклейку, під нею поставте заверительную підпис і дату. Якщо папка була вже прошнурована без заверительной сторінки, то її допустимо вклеїти на виворіт обкладинки.
6
Одягніть прошнуровану папку в спеціальну обкладинку або переплетіть документи за допомогою верстата. Для довготривалого архіву рекомендується підібрати тверду обкладинку, в інших випадках годиться і картонна «одяг» або з щільної крейдованого паперу. У кожному разі це має бути виріб ділової поліграфії, оформлене у відповідності з корпоративним стилем.
Зверніть увагу
Перед тим як зшити папку, приберіть з кожного аркуша всі елементи кріплення: дужки, скріпки і шпильки! Інакше ви пошкодите важливі документи при шнурівці і палітурці.
Корисна порада
Якщо аркуші документів більше формату А-4, зшийте їх за один край і пронумеруйте в розгорнутому вигляді як звичайно. У самостійних ілюстрацій (діаграм, креслень та іншого) ставиться цифру на звороті у верхньому куточку зліва. Дрібні ж документи рекомендується вкладати в прозорий файл або конверт, після чого підшивати спільно з іншими сторінками папки.
В епоху цифрових технологій паперова книга втратила своє практичне значення і отримала нове. Тепер, красиво оформлена, вона швидше служить подарунком, ніж джерелом інформації. При всьому різноманітті магазинних книг, зроблених для таких цілей, як сувеніри раніше цінуються книги ручної роботи, особливо якщо їх виготовив сам дарувальник.
Вам знадобиться
 • Оксамит;
 • М'який картон;
 • Листи із записами;
 • Клей ПВА;
 • Шило;
 • Вощеная нитка;
 • Смужка шкіри.
Інструкція
1
Складіть листи в правильному порядку. Переконайтеся, що всі сторінки на місцях. Куточки аркушів повинні збігатися один з одним. Обов'язково додайте по одному листу без записів та ілюстрацій на початку і в кінці блоку. Для зручності закріпіть блок листів в рамі відповідного розміру, поклавши його останньою сторінкою вниз.
2
Зробіть кілька проколів шилом в правому полі, на відстані 1 см від краю і 2 - 4 см один від одного, в залежності від розміру аркушів. Крізь проколи просмикніть відрізки вощеного нитки і зав'яжіть кінці досить туго, щоб листи залишалися в зібраному стані, але не порвалися. Проклейте листи з цього ж полю від краю до рівня проколів. Будьте обережні, стежте, щоб клей не пролився далі цієї межі і не сліпив сторінки. Відкладіть блок сохнути.
3
Картон необхідний, щоб надати книзі форму. Якщо ви відмовитеся навіть від м'якого каркаса, обкладинка буде м'яти, а листи згинатися, рватися і стиратися. Виріжте два прямокутники за розмірами аркуша або трохи більше (по 5 мм з кожного боку). З оксамиту викроїте два прямокутники такого ж розміру, але додайте ще припуски на шви (1 см з кожного боку). Друга пара оксамитових прямокутників матиме вузьку сторону на 1 см менше (якщо книга вертикальна). Складіть деталі парами (у кожній парі два різних за розміром прямокутника) особою всередину. Прострочіть з трьох сторін, залишивши сторону, рівну висоті книги. Виверніть оксамитові мішечки, обробіть краю залишилася сторони.
4
Зігніть по одній стороні на кожному аркуші картону. Приклейте крайні сторінки блоку до картону, щоб місця згину збігалися з місцями прошивки. Прикладіть смужку шкіри на місце корінця, щоб її краї по ширині збігалися з верхом і низом книги, а по довжині злегка заходили на картон. Приклейте до книги. На краю картону нанесіть клей.
5
Одягніть оксамитові мішечки, поєднавши краю з місцями останньої проклейки. Дочекайтеся, коли він висохне.