Як заспокоїти зубний нерв.

Оголення зубного нерва , яке викликає нестерпний біль, відбувається при руйнуванні тканин зуба. Цей процес називається карієсом. Причиною карієсу є бактерії, які здійснюють свою життєдіяльність у ротовій порожнині, утворюючи зубної наліт. Взаємодія зубного нальоту з цукрами, рідиною, крохмалем створюють кисле середовище, яка руйнує емаль і викликає карієс. Основна роль в заспокоєнні зубного нерва належить лікарю-стоматологу, але в якості термінової швидкої допомоги можна скористатися і засобами народної медицини.
Вам знадобиться
  • - живокіст;
  • - прополіс;
  • - перекис водню;
  • - часник;
  • - чорний перець.
Інструкція
1
Якщо зубний біль вас турбує часто, приготуйте болезаспокійливий зілля заздалегідь, щоб у момент виникнення болю воно було у вас під рукою. Візьміть 10 г кореня живокосту і залийте 50 мл спирту (70%). Поставте настоюватися протягом 10 днів у темному місці, періодично збовтуючи. Потім процідіть. Змочіть ватку в настоянці живокосту і прикладіть до хворого зуба. Тримайте компрес до заспокоєння болю в нерві.
2
Візьміть 30 грам прополісу, заморозьте його, щоб легко подрібнити. Потім залийте 200 мл спирту (70%) і настоюйте 10 днів у темному місці. Щодня збовтувати. Потім екстракт акуратно відфільтруйте і злийте в темну пляшку, він готовий до вживання. Одноразове прикладання ватки до хворого зуба, змоченою розчином, заспокоює нерв.
3
Візьміть 3-процентний перекис водню і розведіть водою в пропорції 2: 1, змочіть ватку розчином і прикладіть до хворого зуба. Біль швидко проходить, але для закріплення ефекту слід, розбавивши перекис водою в пропорції 1: 1, ще прополоскати ротову порожнину через якийсь час.
4
Народні лікарі рекомендують при зубної болі приготувати наступний засіб. Візьміть часник, розтертий в кашку, і змішайте в пропорції 1: 1 з меленим чорним перцем. Суміш викладіть на шматочок марлі, згорніть у конвертик і прикладіть до вушної раковини, протилежної хворого зуба. Тобто, якщо зуб болить зліва, то засіб прикладіть до правого вуха.
Зверніть увагу
Слід мати на увазі, що пухлина щелепи, запалення гайморових пазух, захворювання центральної нервової системи також створює враження запаленого зубного нерва. Тільки стоматолог може оцінити справжню причину болю і надати необхідну допомогу. Також, якщо вчасно не звернутися до фахівця, може початися абсцес, утворитися флегмона або остеомієліт.
Корисна порада
Також для заспокоєння зубного болю рекомендується полоскання 20-процентним розчином харчової солі, розчином солі з харчовою содою, відваром шавлії, настоянкою календули, відваром полину або деревію.