Як додати блиск сріблу. Як срібним виробам надати блиск.

Срібними можуть бути не тільки ювелірні прикраси, але і предмети домашнього вжитку. Яким би не було срібний виріб, воно завжди виглядає благородно і багато. Але, на жаль, з часом срібло тьмяніє і темніє. Повернути колишній вигляд і додати йому блиск можна кількома способами.
Інструкція
1
Якщо потемніло ваше улюблене ювелірну прикрасу, віднесіть його в ювелірний салон. Там подібних виробів повертають блиск за допомогою чищення і полірування спеціальними професійними засобами. Коштує така послуга не дуже дорого (не більше ста рублів).
2
Повернути блиск потьмянілому сріблу можна і в домашніх умовах. Придбайте спеціальний засіб для чищення срібла. Існують різні склади (пасти, порошки, піни), призначені як для прикрас, так і для виробів домашнього побуту (ложок, підносів, страв). Прочитайте на упаковці інструкції по застосуванню і дотримуйтеся їх.
3
Придбайте м'яку тканинну серветку для полірування срібних виробів. Такі серветки зазвичай просочені спеціальними складами, що дозволяє поєднати кілька дій в одному: механічний вплив на срібну поверхню (полірування тканиною) і очищення хімічним складом. Деякі серветки також захищають срібло від подальшого потускнения.
4
Надати блиск сріблу за кілька хвилин можна звичайною зубною щіткою і зубною пастою. Нанесіть на срібло або на щітку трохи пасти, пройдіться по поверхні щіткою, змийте пасту водою, висушіть виріб. Після такої процедури додаткова полірування срібного вироби не потрібно.
5
Візьміть невелику ємність і застеліть її дно алюмінієвою фольгою, покладіть срібний виріб на дно і засипте його повністю харчовою содою. Залийте в ємність окріп так, щоб він повністю покрив шар соди. Почнеться процес бурління і газовідділення. Коли він закінчиться, промийте срібний виріб і відполіруйте його м'якою тканиною.
6
Приготуйте суміш з крейди і нашатирного спирту (змішайте їх так, щоб отримати пастообразную масу), промийте срібний виріб у теплому мильному розчині і нанесіть на нього підготовлену суміш. Дайте час суміші висохнути, після чого натріть срібло м'якою ворсистою серветкою або вовняною тканиною.
7
Любителям економії можна запропонувати ще кілька способів, за допомогою яких можна повернути сріблу блиск . Опустіть виріб у прокислою кисле молоко, дайте йому полежати там деякий час, промийте теплою водою. Інший варіант: дочекайтеся, поки вода, в якій ви варили картоплю, трохи охолоне, опустіть туди шматочок фольги і виріб зі срібла. Потримайте срібло в розчині 5 хвилин і промийте його водою.