Як приготувати домашню курку в духовці. Як приготувати стару домашню курку.

Приготувати домашню курку буде більш клопітно, ніж ту, яка була придбана в магазині. Досить багато часу і зусиль піде на обскубування, патрання і оброблення тушки, але це з лишком компенсуються відмінним смаком получившегося страви і більшою користю для здоров'я, на відміну від м'яса бройлерної птиці. Незважаючи на гадану складність підготовки тушки, цьому легко навчитися.
Вам знадобиться
  • тушка домашньої курки;
  • пінцет;
  • трохи борошна;
  • обробна дошка і ніж;
  • кілограм кам'яної солі;
  • перець за смаком;
  • часник і прес для його витискування
Інструкція
1
Ретельно обскубіть курку у напрямку від лап до голови, при цьому тримайте птицю за лапи. Обламані в процесі пір'я видаліть пінцетом. Щоб максимально видалити залишився пух, попередньо натріть борошном курку , а потім обпалити тушку над вогнем, наприклад, над запаленою конфоркою газової плити або над паперовим факелом.
2
Зробіть розріз у клоаки і видаліть всі нутрощі з черевця. Промийте тушку під проточною водою. Виберіть з потрухів ті, які використовують в їжу - печінка, серце, шлунок і пупок. Відріжте голову і приберіть горлову трубку, відрубайте лапи. Промийте тушку ще раз. Покладіть курку на обробну дошку спиною вниз, розріжте тушку уздовж, посередині грудки, розгорніть її та приберіть хребет (його не викидайте, використовуйте для приготування бульйону).
3
Розігрійте духовку до температури 200 градусів. Рівномірно розсипте по поверхні дека кілограм кам'яної солі. Підготовлені частини курки поперчіть за смаком і викладіть зверху на сіль вниз шкіркою. Курка не соліть - вона вбере необхідну кількість солі з дека. Нагріваючись, сіль створить ефект розпеченого каміння, і в результаті запечена скоринка вийде хрусткою. Поставте деко в духовку, зафіксуйте час. Випікайте курку в духовці протягом години. За десять хвилин до готовності дістаньте курку з духовки, поставте на плиту. Видавіть через прес для часнику кілька зубчиків, рівномірно розподіліть часник по поверхні курки, це додасть пікантності смаку получившегося страви. Поставте деко з куркою назад, запікайте ще десять хвилин.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=z2dDAu_sHTs
Зверніть увагу
Для приготування в духовці підходить м'ясо курки, яка не старші півроку. М'ясо старої птиці більш жорстке, для того, щоб зробити його м'яким, доведеться затратити додаткові зусилля.
Корисна порада
Якщо має готувати курку, яка зберігалася в замороженому вигляді і попередньо була ощіпана, випотрошена і обробити, чи не размораживайте її в духовці або в гарячій воді - це погіршить смак м'яса і зробить його більш жорстким. Размораживайте курку в холодильнику, залишивши на півтори доби. Забороняється заморожувати м'ясо повторно, в результаті цього м'ясо втратить частину смакових якостей і поживних речовин.