Як витягнути рибну кістку з горла.

Риба, особливо річкова, містить велику кількість дрібних непомітних кісток. При попаданні в горло кістка може застромитися в слизову. У цій ситуації не завжди є можливість звернутися до лікаря. Витягти кістка доведеться самостійно.
Вам знадобиться
  • - джерело світла;
  • - дзеркало;
  • - 10% лідокаїн в спреї;
  • - довгий пінцет;
  • - тонка воскова свічка;
  • - антисептична рідина;
  • - картопляне пюре або банани;
  • - рослинна олія.
Інструкція
1
Знайдіть хороший джерело світла: лампу, ліхтарик і т.д. Не завжди вдається помітити кістка при природному освітленні.
2
Бризніть в горло спреєм лідокаїну. Це дозволить зменшити біль і усунути блювотний рефлекс, який виникне, коли ви будете зачіпати стінки глотки, витягуючи кістку.
3
Сядьте. Відкиньте голову назад і якомога ширше відкрийте рот.
4
Візьміть у руки дзеркало, направте джерело світла в порожнину рота так, щоб ви могли бачити мигдалини і задню стінку глотки. Краще, якщо вам буде хтось допомагати тримати дзеркало або джерело освітлення.
5
Якщо ви побачили кістка, то довгим пінцетом акуратно витягніть її.
6
У тому випадку, якщо у вас немає під рукою пінцета, візьміть тонку воскову свічку. Нагрійте над полум'ям один кінець свічки і поки віск не застиг притисніть розплавлений кінець до кістки. Тримайте свічку доти, поки віск не застигне, це займе 30-40 секунд. Потім витягніть свічку разом із застиглою у воску кісткою. Будьте обережні, не натискайте свічкою на кістку, а лише злегка притисніть, інакше ви проштовхне її глибше. Цей спосіб більше підходить для великих кісток.
7
Якщо ви не бачите кістка, то прополощіть горло рідиною. Краще, якщо це буде антисептик (розчин календули, ротокана, і т.д.). Кость може вийти під дією скорочення м'язів глотки при полосканні, а антисептик попередить появу запалення в ранці.
8
Викличте блювоту, натискаючи пальцями на корінь язика або зачіпаючи задню стінку глотки. Якщо ви до цього користувалися лідокаїном, то почекайте якийсь час, поки його ефект не пропаде, інакше ваші спроби викликати блювоту будуть безуспішні. Спосіб заснований на тому, що блювотні маси, проходячи через глотку, захоплять за собою кістку.
9
Приготуйте картопляне пюре або розімніть банани, полийте великою кількістю рослинної олії. Їжте приготовлену суміш великими грудками, не розжовуючи. Спосіб діє аналогічно попередньому, але в даному випадку кістка разом з їжею повинна пройти далі, в стравохід і шлунок.
10
Зверніться в швидку допомогу, якщо ви не змогли витягти кістку своїми силами.
Зверніть увагу
Не варто ковтати сухарі і скоринки хліба для того, щоб проштовхнути кістка в просвіт глотки. Тверді шматочки їжі можуть натиснути на неї і увіткнути її ще глибше.