Як лікувати хвилястого папужки.

Хвилясті папуги - досить крихкі і ніжні створення. Щоб уберегти їх від хвороб, строго дотримуйтесь правил з догляду та годування. Але що ж робити, якщо ваш папужка все-таки захворів? Розберемо найпоширеніші симптоми захворювань.
Інструкція
1
Якщо папуга став погано спати, постійно сидить нахохлившись, постійно спостерігаються позиви до випорожнення, швидше за все, сталася закупорка кишечника. Причиною цього могло стати неправильне харчування: надто жирна їжа, неякісний корм. Щоб допомогти своєму улюбленцю, додайте йому в раціон зелень, попередньо дрібно її нарізавши. Також дуже корисно дати птахові за допомогою піпетки кілька крапельок касторової олії.
2
Якщо папуга испражняется часто і водянисто, не давайте в їжу зелень. В корм потрібно додати рисову кашу або рисовий відвар, а воду давати тільки кип'ячену, додавши трохи марганцівки до блідо-рожевого кольору розчину.
3
Якщо у папуги з'являються виділення з очей з домішкою гною, спостерігається набрякання і почервоніння повік, це означає, що ваш пернатий друг страждає від авітамінозу. Як лікування використовуйте корм, багатий вітамінами: пророщені зерна пшениці, яєчний жовток, зелень, риб'ячий жир, терту моркву.
4
Якщо у папуги спостерігаються сухі скоринки сіро-жовтуватого кольору, то це перша ознака мочекислого діатезу. Щоб позбавити птицю від цієї недуги, як пиття давайте мінеральну воду, зробіть корм більш насиченим білками і вітамінами.
5
Якщо у птаха занадто довгі кігті і дзьоб, акуратно подрежьте їх гострими ножицями, намагаючись не пошкодити кровоносні судини. Щоб такого не сталося, додавайте в раціон папуги свіжі гілки дерев і чагарників, наприклад, липи та горобини, щоб дзьоб папуги сточуємо самостійно.
6
Якщо спостерігається випадання пір'я папуги, зниження ваги і запалення очей, то це означає, що оперення уражено паразитами-пухоедами. Допомогти може сухий порошок ромашки. Акуратно втирайте його в оперення або робіть холодні примочки з відвару.
7
Губчасті сірі нарости навколо дзьоба можуть стати наслідком атаки кліщів. Продезінфікуйте клітку, а дзьоб птаха обробіть перуанським бальзамом.
Не дарма вважається, що хворобу краще попередити, ніж потім її лікувати. Лікувати домашніх птахів досить важко, адже вони досить-таки крихкі істоти. Отже, щодня спостерігайте за папужками, своєчасно реагуйте на зміни, в їх поведінці, обов'язково стежте за чистотою клітини і не допускайте протягів, а також різких перепадів температури. Зазвичай інфекційні хвороби папуг пов'язані з неправильним годуванням і недоліком вітамінів, мікроелементів і мінеральних солей в організмі.
Інструкція
1
Якщо у папугу сталася закупорка кишечника, у нього спостерігаються часті позиви до випорожнення, папуга погано спить і постійно нахохлівается. Зазвичай це відбувається через велику кількості неякісної та жирної їжі в раціоні птиці. Лікування: додавайте в корм дрібно нарізану зелень, і давайте з піпетки по 3-4 краплі касторової олії.
2
Якщо у папугу часті водяні випорожнення, припиніть подачу зелені, поїть птицю кип'яченою водою, в яку додайте трохи марганцівки, давайте рисову кашу або відвар.
3
Якщо у папугу запалюються і опухають повіки, слизові оболонки очей, з'являються гнійні виділення з очей, параліч крил і ніг - це авітаміноз. Лікування: давайте папузі морква, зелень, риб'ячий жир, яєчний жовток, пророщене зерно.
4
При сечокислий діатез у папугу розростаються навколо дзьоба сухі жовто-сіруваті скоринки. Лікування: збагатите раціон птиці білками, мінеральними кормами і вітамінами, давайте йому пити мінеральну воду.
5
Якщо у папугу галузі дзьоб і кігті, за допомогою гострих ножиць подрежьте їх так, щоб не зачепити кровоносні судини. Якщо все-таки таке станеться, змастіть коготок йодом. Давайте птахові свіжі горобинові, липові або інші гілки дерев м'яких порід, щоб папуга сточують дзьоб і кігтики природним шляхом.
6
Якщо у папугу маллофагоз (хвороба, що викликається комахами-пухоедами): у птаха свербіж, випадання пір'я, неспокій, зниження ваги, запалення слизової оболонки очей, втирайте суху ромашку (у вигляді порошку) в оперення птиці або робіть примочки з відвару ромашки. Якщо паразитів занадто багато, повторіть процедуру кілька разів, обприскати оперення сухим виноградним вином. Після всіх процедур продезінфікуйте клітку.
7
Якщо у папугу з'явилися дрібні кліщі у вигляді губчастих сіро-зелених наростів навколо дзьоба, а також на голові і століттях, продезінфікуйте клітку, змастіть нарости перуанським бальзамом, повторюйте ці процедури протягом 2- 3 дней.Іногда у папугу відбувається оголення тіла і голови через брак сонячного світла. В такому випадку птахові потрібні сонячні ванни, спочатку по 10 хвилин, і поступово збільшуйте їх тривалість до 40-60 хвилин. Не тримайте папугу занадто довго на сонці, інакше він може отримати сонячний удар.