Як зробити пічне опалення.

Пічне опалення - це система опалення, коли немає теплоносіїв у вигляді труб з водою, обігрів будинку відбувається за рахунок віддачі тепла від печі, встановленої в центрі будинку. Печі роблять із цегли, різного розміру і призначення. Бувають вони опалювальними, варочно-опалювальними. Основні переваги такого опалення - це екологічність, доступність, дешевизна.
Вам знадобиться
  • - цегла червоний;
  • - глина;
  • - пісок;
  • - цемент;
  • - пічна фурнітура (дверка, піддувальна дверцята, в'юшки, колосник);
  • - кельму;
  • - молоток;
  • - ємність для замішування розчинів.
Інструкція
1
Починати робити пічне опалення потрібно відразу ж після будівлі стін будинку, коли є тільки внутрішнє приміщення, але немає ще перегородок, що розділяють будинок на кімнати. Виміряйте і прикиньте, де у вас будуть кімнати різного призначення. Виберіть конструкцію печі необхідних вам розмірів. Креслення печей можна знайти в книжкових магазинах, а також в інтернеті. Креслення являє собою порядовочную кладку. Піч повинна стояти посередині будинку так, щоб її стіни виходили в кожну кімнату і нагрівали повітря. Тобто вона може обігріти одночасно чотири кімнати. Розрахуйте так, щоб топка печі перебувала в кухні.
2
Розмочіть глину. Для цього візьміть ємність насипте в неї відер 6-7 глини і залийте водою так, щоб зверху був шар води не мене 5 см. Глина повинна розмочуватися 3-4 дні. Поки глина розмочується, зробіть фундамент печі. Викопайте в землі під підлогою яму глибиною не менше 40 см, насипте вниз піску і почніть викладати фундамент печі з цегли на цементно-піщаному розчині. Розчин приготуйте з розрахунку 1 відро цементу 3 відра піску. Кладку фундаменту завершите на рівні підлоги, зробіть цементну стяжку і покладіть на НЕ гідроізоляцію - для цієї мети підійде руберойд. Дайте застигнути фундаменту протягом 2-3 днів.
3
Візьміть порядовочние креслення печі і почніть її класти. Правильно розрахуйте висоту печі так, щоб вона трохи не доходила до стелі, потім трубу ретельно заізоліруйте від дерев'яних конструкцій, застосувавши що- або, що містить азбест, наприклад, паронит. Після готовності печі протопите її невеликою кількістю дров. З'ясуйте, чи гарна тяга, як іде дим з труби. Оштукатурьте піч, закривши всі тріщини і нерівності. Не забудьте також обштукатурити і трубу на горищі - це робиться в протипожежних цілях. Тепер можете сміливо будувати перегородки в вашому домі.
Зверніть увагу
Ретельно знімайте глиняні напливи всередині печі, особливо в димоходах, інакше піч буде сильно гудіти.
Корисна порада
При кладці печі зробіть схили нитками, щоб кути були рівними.