Як пояснити дитині, що таке життя.

У дітей з трьох до п'яти років складається цілісна картина світу, і вони часто задають питання світоглядного характеру, чим ставлять батьків у глухий кут. Хто я, звідки я з'явився, куди пішов дідусь і т.д. - Дитина хоче зрозуміти себе, дізнатися, що його чекає в майбутньому, яка його роль у житті. Перш ніж відповідати на таке питання, визначте для себе поняття життя, який зміст ви самі вкладаєте в це слово.
Інструкція
1
В абстрактне поняття життя , яке придумали самі люди, кожна людина вкладає своє мировозрение, яке лежить поза словами. Великі уми людства придумали багато концепцій сенсу життя - врятувати свою душу, задовольнити свої потреби, домогтися влади. Хтось дотримується чужих теорій, хтось виробляє свою філософію.Когда дитина починає ставити такі питання, не можна відмахуватися і ховатися за повсякденними справами, підготуйтеся до питання. Для трирічного малюка бесіда повинна складатися з декількох простих і зрозумілих фраз. Крім того, необхідно пам'ятати, що батьківські установки можуть стати життєвою філософією у вже виріс дитини.
2
Здійснюючи прогулянки, відзначайте прояви життя всюди: як набрякли бруньки, розпустився листок, розцвіли квіти, народилася дитина і т.д. Ваші міркування, що життя - це він сам, допоможуть дитині усвідомити себе і самому відповісти на свої запитання в подальшому.
3
Прищеплюйте повага до життя і в іншій формі. Не дозволяйте дитині ображати тварин, тиснути комашок, рвати квіти, а потім їх викидати, привчаючи до співчуття до інших, ви прищеплює любов і повагу до самого життя.
4
Розмовляючи з дитиною, не вживайте фрази, що в дорослому житті все погано, важко, от виростеш, дізнаєшся і т.д. Так ви сприяєте формуванню в голові у дитини страшної картини про доросле життя. Він може вирости неактивним, боязким дитиною, хто боїться жити.
5
Уявлення дітей про життя змінюються з віком, у відповідності з тими цілями, які стоять перед віковим етапом, тому спонукайте дитину повертатися до цієї теми.
6
Хтось скаже, що життя , це дотримання правил, навчання. Хтось, що добре зроблена кар'єра чи низка випробувань. Може бути життя , це виховання дітей і гарна міцна сім'я. Розмовляйте з дитиною на життєві теми, цим ви допомагаєте йому цінувати життя і зрозуміти, що життя - це питання і пошук відповіді на нього. Життя не обмежується виконанням програм, які ставить перед нами соціум. Життя - це ще й розуміння того, що знаходиться всередині кожного з нас.