Як зробити точкову зварку. точкове зварювання своїми руками.

Звареним називається таке з'єднання металевих деталей, при якому між ними встановлюються міжатомні зв'язки, як правило, при місцевому нагріванні. Один з різновидів зварювання - точкова. Точкове зварювання вимагає наявності зварювальної машини або спеціальних зварювальних кліщів. Зробити апарат для точкового зварювання при бажанні можна своїми руками.
Вам знадобиться
  • Апарат точкового зварювання
Інструкція
1
Перш ніж приступити до створення агрегату для точкового зварювання, усвідомите для себе, що він повинен бути досить потужним і простим в експлуатації. Хороший агрегат дозволяє поєднувати якісну листову сталь до 3 мм завтовшки.
2
Одна з основних конструктивних деталей агрегату для зварювання - базисний трансформатор. Використовуйте в якості трансформатора серійне пристрій, наприклад, ОСМ-1. Первинну обмотку трансформатора залиште без змін, вона повинна містити 200 витків дроту ПЕВ2-1.9. Вторинну обмотку змініть на більш потужну, використавши для неї електричний дріт ПВЗ-50. Вторинна обмотка повинна складатися з двох тривитковому часткою із загальним перетином в 100 кв. мм.
3
Регулювання величини струму в агрегаті не обов'язкова. У ході зварювання орієнтуйтеся на час нагрівання і контролюйте візуально (за забарвленням) або за допомогою реле часу зі спектром витримки до 5 с.
4
Тримачі електродів виконайте з дюралюмінієвого прута діаметром близько 30 мм. Нижній електрод зробіть нерухомим і ізолюйте від щічок і кріпильних болтів шайбами з текстоліту або клейкою стрічкою на бавовняної основі. Електроди для точкового зварювання підберіть мідні, діаметром 12 мм. Закріпіть електроди в власниках за допомогою латунної шайби і двох болтів.
5
У вихідному положенні утримувачі з електродами розведіть пружиною (наприклад, від непотрібної «розкладачки»). При цьому простежте, щоб пружина не вела до короткого замикання на виводах вторинної обмотки при роботі трансформатора. Можливе рішення - використовувати пластикову втулку, прикріпивши її до торця нерухомого держателя гвинтом.
6
Підключіть зварювальний апарат до мережі через автоматичний вимикач, розрахований на 20 А. Для управління самим агрегатом використовуйте магнітний пускач, який повинен включатися педаллю, бажано з клавішею у вигляді «грибка». Вторинну обмотку і корпус трансформатора заземлите.
7
Для зварювання деталей затисніть їх в електродах зварювального агрегату. Після цього між електродами буде протікати струм, розігріваючий метал в місці контакту до температури плавлення металу. Після цього ток відключається і виробляється своєрідна проковка шляхом збільшення сили стиснення електродів. При стисненні електродів метал кристалізується, утворюється зварне з'єднання.
Один з найпоширеніших видів зварювання - контактне зварювання, при якій місця з'єднання зварювальних деталей спочатку нагріваються до пластичного стану, а потім з'єднуються разом, утворюючи нову деталь. Як зробити таку зварку?
Інструкція
1
Залежно від типу деталі, виберіть відповідний тип зварювання. Розрізняють зварювання точкову, шовний і стикове. Точкова найбільш підходить для з'єднання цілих листів металу порівняно невеликої товщини. Стикове найчастіше використовують при зварюванні трубчастих конструкцій, а шовную - при виготовленні герметичних ємностей, наприклад баків, де потрібні особливо міцні шви.
2
Щоб зробити точкову зварку, виконайте наступні операції: затисніть з'єднуються деталі між електродами, які мають форму усіченого конуса з діаметром не більше 12 мм, і пропустіть через них електричний струм. На місці стику утворюється так звана «зварна точка», яка з вигляду нагадує заклепку. Щоб з'єднання було більш міцним, можна поставити кілька таких заклепок. Машини для виконання точкового зварювання є досить поширеними.
3
стикового зварювання дуже часто здійснюють при з'єднанні поліпропіленових труб. Для цього помістіть термоелемент між обома кінцями труб, що зварюються. Коли труби дуже сильно розігріються і кінці їх стануть пластичними, приберіть термонагревательний елемент і під тиском щільно притисніть кінці зварювальних поверхонь один до одного. В результаті утворюється дуже щільний герметичний шов.
4
При виконанні шовного зварювання заготовки з'єднуються між собою швом, що складається з безлічі точок. У цьому випадку накладіть обидві заготовки один на одного і затисніть їх між електродами. Подайте струм, і метал, що знаходиться в зоні контакту, почне плавитися. Прокочують заготівлі між електродами, щоб домогтися появи все нових зварних точок, які можуть перекривати або не перекривати один одного. Розрізняють безперервну, переривчасту і покрокову зварювання. У першому випадку деталі з'єднуються суцільним швом, у другому - спочатку формується одна лита зона. При покрокової зварюванні деталі переміщаються переривчасто, а струм подається тільки тоді, коли ролики зупинені.