Як приклеїти пазл. приклеїти пазли спеціальним клеєм.

Праця багатьох днів, а часом і тижнів так прикро руйнувати. Якщо картинка видрукувана якісно, то вона може стати чудовою прикрасою інтер'єру вашої квартири або дачі. Особливо ефектно виглядають що з'явилися недавно оксамитові пазли .
Вам знадобиться
  • Рівна легко переміщувана поверхню, клей або скотч
Інструкція
1
Перед тим, як приклеїти зібраний пазл до обраної поверхні, його необхідно перевернути. Найкращий варіант, якщо ви подумали про це заздалегідь, і збирали головоломку на легко переміщуваної поверхні. Наприклад, на аркуші ДВП, оргсклі або спеціальному ковріке.В такому випадку вам залишається знайти ще одну таку ж рівну легку переносну поверхню. Накрийте зібраний пазл цим листом, міцно притисніть один до одного дві поверхні і швидко переверніть вийшов «бутерброд». При роботі з великими за площею пазлами перед перевертанням краще скріпити площині скотчем або покликати кого-небудь на допомогу.
2
Якщо ви зібрали картинку на столі, то до нього можна приставити переміщувану поверхню, утворивши єдину площину, і акуратно зрушити пазл. А от у випадку, коли робочою площадкою стає підлогу, задача сильно ускладнюється. Перевернути пазл можна буде тільки вручну частинами. Або скористатися наступним способом.
3
Скріпити деталі пазла між собою можна і з лицьового боку головоломки. Для цього буде потрібно спеціальний клей або звичайний ПВА, розведений водою до напіврідкої консистенції. Перед початком роботи ретельно очистіть картину від пилу і бруду.
4
Наносите клей товстим шаром, особливо промащуючи стики частин. Зазори повинні бути заполнени.Не лякайтеся білого кольору ПВА: після висихання він стане абсолютно прозорим. Врахуйте, що клей може протекти між стиками пазлів і зіпсувати поверхню під нім.Соедіненний клеєм пазл можна перевернути для подальшого наклеювання на поверхню і вже вішати на стіну.
5
Найчастіше із зворотного боку пазл з'єднують скотчем. Його потрібно наклеювати внахлест, ретельно розправляючи і придавлюючи кожну стрічку, спочатку у вертикальному, а потім в горизонтальному напрямку. По краях обріжте зайвий скотч. Також для наклеювання пазла можна використовувати клейку плівку. З неї попередньо необхідно вирізати шматок на кілька міліметрів менше картінкі.Недостаток такого способу в тому, що до Несполучені попередньо пазлу скотч і плівка часто приклеюються нерівно, а частини головоломки в процесі роботи випадають.
6
Більш міцною основою для вашого шедевра будуть древесноволокнистая плитка (ДВП), картон, пінопласт або стельова плитка. Для цього основу потрібного розміру ретельно промазуємо нерозведеним ПВА і прикладаємо до зворотної сторони пазла. Легко придавивши, швидко переверніть конструкцію. Акуратно притискайте окремі шматочки пазла до поверхні, намагаючись уникнути просочування клею через зазори. Протікання відразу ж стирайте м'якою тканиною, змоченою теплою водою.
7
У кожної основи є свої недоліки. ДВП значно обтяжать готову картину, пінопласт занадто товстий і не пройде майже ні в одну раму, а стельову плитку зручно використовувати тільки для головоломок до 500 шматочків. Інакше доведеться складати основу з декількох частин. Картон може згинатися, тому сушити роботу треба під пресом.
8
Як основу також використовують тканину: тюль або марлю. В цьому випадку клей наносять на зворотну сторону самого пазла, а тканина накладають зверху. Шматок марлі повинен бути на 4-5 сантиметрів більше пазла з кожного боку. Переверніть картину і видаліть надлишки клею. Сушіть на рівній поверхні. Для закріплення результату після висихання можна вдруге просочити марлю клеєм. Зайву тканину обріжте або використовуйте для натягу картини.
Корисна порада
Для глянцевого блиску з лицьового боку пазл можна покрити лаком, але робити це варто тільки після нанесення клею. Інакше лак вбереться в частині пазл і додасть йому неохайного вигляду.