Як скласти лист про співробітництво. офіційну пропозицію по співробітництву.

Ще кілька років тому вміння виражати свої думки на папері розцінювалося як безцінний дар. Сьогодні ж це не настільки важлива якість, адже так легко домовитися, та й просто поговорити з допомогою телефонного зв'язку. Але все ж у деяких сферах уміння писати листи залишилося як і раніше важливим аспектом. Ділове спілкування неможливо без переписки, так, наприклад, багатьом доводиться писати листи про співробітництво , які визначають, чи відбудеться воно. Саме тому дуже важливо правильно і грамотно скласти таке лист.
Інструкція
1
Деякі, звичайно, використовують зразки, які неважко знайти в інтернеті, але оформлення листів часто не задовольняє потребам організації, та й шаблонні фрази можуть не спонукати компанію до співпраці з вами.
2
Лист повинен оформлятися на фірмовому бланку організації. Відмінно, якщо шапка листи надрукована кольоровими чорнилами, так як з точки зору психологів це привертає увагу читача.
3
Відомо, що деякі організації вводять реєстрацію вхідної та вихідної кореспонденції, тому наступним пунктом буде написання реєстрації і дати вихідного повідомлення.
4
Далі в тому ж місці, а саме в правому верхньому куті, напишіть найменування своєї організації. Тут же необхідно вказати адресу, реквізити, можливі засоби зв'язку (чим більше, тим краще).
5
Нижче вкажіть: кому адресується дане ділове лист, причому писати потрібно повністю із зазначенням посади або відділу. Пам'ятайте, що ніякі скорочення не допускаються.
6
Після цього в центрі посередині жирним і виділеним шрифтом пишіть звернення, наприклад, Шановні панове! Потім переходьте до обігу, воно має бути написано грамотно, наприклад, «ви, вас, вам» необхідно писати з великої літери.
7
Після цього вкажіть привід написання комерційної пропозиції, наприклад, це можуть бути минулі стосунки або обговорення питань співробітництва на зустрічі. Далі переходите до написання самої пропозиції, не потрібно писати великі пропозиції з докладним аналізом подальших комерційних відносин. Всю цю інформацію ви можете винести в додатки, при цьому в тексті посилаючись саме на них.
8
Потім опишіть фінансову сторону, при цьому не забудьте вказати переваги співробітництва з вашою компанією, можливо, це суттєва різниця в ціні або які-небудь особливі умови. Також вкажіть термін, в який будуть діяти ваші розцінки і пропозиції.
9
Далі переходите до опису умов, наприклад, яким чином ви будете зв'язуватися з клієнтом, як проходитиме співпраця. Також можна розповісти трохи про свою фірму, наприклад, уявити досягнення та успіхи в області комерції.
10
В кінці проставте підпис і дату. Підписувати лист про співробітництво повинен керівник організації, не забудьте і про розшифровки підпису.
11
Якщо лист має кілька сторінок, доцільно буде пронумерувати їх, щоб клієнт не заплутався. При оформленні додатків, пам'ятайте, що головне - це простота, так як нагромадження фактів, можливо, втомить вашого майбутнього клієнта.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zFksItNYiNE