Як збільшити віртуальний диск.

Використання віртуальних машин - звичайна справа зараз. Віртуальні машини дозволяють без шкоди для комп'ютера вивчати різні програми та операційні системи, а якщо віртуальна машина перестає працювати, це ніяк не впливає на роботу основного комп'ютера. Головне у віртуальній машині - це файли віртуальних дисків , оскільки саме на них зберігаються всі ваші дані. І часто буває, що спочатку виділеного під віртуальний диск місця не вистачає.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - віртуальна машина VMware;
  • - утиліта VMware Converter.
Інструкція
1
Частково проблему з браком місця на віртуальному диску можна вирішити, додаючи додатковий віртуальний диск, правда цей варіант не завжди підходить. VMware - одна з найпопулярніших віртуальних машин. Далі буде розглянуто, як можна вирішити дану проблему для неї.
2
Кращим і з одним найпростіших методів збільшення розміру існуючого віртуального диска можна назвати використання утиліти VMware Converter. Даний конвертер розповсюджується безкоштовно і не змінює оригінальний файл віртуального диска. Програма створює нову віртуальну машину і далі копіює всі дані зі старої віртуальної машини у щойно створену. Розмір віртуального жорсткого диска в новій машині ви можете вказати будь-який, який захочете. Перевіривши працездатність створеної віртуальної машини, стару можна видалити.
3
Скачайте і встановіть VMware Converter на ту віртуальну машину, в якій хочете змінити жорсткий диск. Виберіть Physical machine, так як програма запускається на самій віртуальній машині. У вікні Source Login вкажіть This local machine.
4
Після появи вікна Source Data відобразяться диски, призначені вашої віртуальній машині. Далі вкажіть новий розмір там, де написано Type Size in GB. Після цього вибирайте Destination ESX host, цей хост може бути тим же, що і джерело. Вкажіть ім'я нової віртуальної машини. Воно повинно бути не таким, як у оригінальній віртуальної машини, але після перевірки і видалення старої машини ви зможете поміняти його. Натисніть Finish для запуску процесу.
5
Час закінчення процесу перенесення інформації з однієї віртуальної машини в іншу залежить від обсягу використовуваних даних. Після закінчення процесу відключіть стару віртуальну машину, включіть і завантажте нову і перевірте коректність роботи. Якщо все нормально, вихідну віртуальну машину можна буде видалити і при необхідності перейменувати нову.
Працюючи за комп'ютером, ви часом відчуваєте гостру необхідність установки яких-небудь програм. Якщо у вас є диск з потрібним програмним забезпеченням, ви просто вставляєте в CD/DVD привід і встановлюєте, що потрібно. Але бувають випадки, коли потрібної програми просто немає під рукою чи ні приводу. Як у цьому випадку бути?
Інструкція
1
З такої неприємної ситуації вихід є - вам лише потрібно доступ в інтернет. Встановіть спеціальну програму на зразок DaemonTools, Alcohol 120 або Nero. Ці програми найбільш популярні і дозволять вам створити віртуальний образ самого приводу, а згодом зможуть створювати при необхідності і образи дисків.
2
У чому переваги створення віртуальних дисків і приводів? А в тому, що віртуальний привід ніколи не ламається і диск всередині нього ніколи не «вибухне» від високих швидкостей. Крім цього, ви можете створювати відразу кілька віртуальних приводів, на яких розташуйте найбільш важливі образи дисків. На одному - диск з Windows - так, про всяк випадок. На іншому можна розмістити необхідний софт, на третьому - улюблену гру і т.д.
3
Звичайно, недоліки у віртуальних дисків теж є. Наприклад, якщо у вас «полетіла» система і вам потрібно встановити Windows, віртуальний привід вам не допоможе, тому що у вас не буде можливості поміняти образ диска, та й поки ОС не завантажиться, ви не зможете ним скористатися.
Корисна порада
Майте на увазі, що образи дисків можна складати з будь-якого поєднання програм. Тому якщо вас, наприклад, не влаштовує зміст вашого диска з софтом, ви можете зробити свій власний, тільки з тими програмами, які будуть для вас корисні.