Як визначити розмір спиць. Як правильно визначити довжину спиць.

В'язання - відмінний спосіб відпочити, впоратися зі стресом і порадувати себе або близьких нової теплою річчю. Досвідчені умільці знають, що для кожного виробу потрібно підбирати пряжу і розмір в'язальних спиць.
Інструкція
1
Розміри в'язальних спиць визначаються за номерами, причому ці номери даються по діаметру спиць и (європейський формат). Найчастіше для в'язання використовуються спиць и, діаметром від 2х до 10ти міліметрів. Визначити розмір в'язальних інструментів не складно: як правило, він написаний вже на упаковці виробу.
2
Однак якщо з домашніх спиць вам потрібно вибрати певний розмір , скористайтеся калибратором. Це лист щільного паперу з пророблену в ньому отворами, відповідними діаметру спиць. Вставте спиць у в отвір і перевірте її розмір : номер буде написаний поруч. Калібратори можна купити в магазинах тканини та пряжі, а можна зробити самому, скориставшись циркулем і лінійкою.
3
Виміряти діаметр спиць и можна штангенциркулем. При цьому 1 мм діаметра буде дорівнює першому розмір у спиць и.
4
Досвідчені умільці радять не надто переживати через розмір а спиць. Якщо він дещо відрізняється від заданого в інструкції до виробу, не біда: зробити петлі вже або ширше можна, якщо регулювати щільність в'язки. Тугі петлі, набрані близько один до одного, матимуть розмір на 5 мм менше, таким чином приховуючи похибка спиць и. Однак будьте обережні: щільна в'язка дуже важко дається рукам, викликаючи сильне напруження в зап'ястях і навіть шиї. Так що намагаючись зв'язати красивий светр як на картинці, ви ризикуєте замість домашнього розслаблення і задоволення отримати болі в шиї і руках.
5
Якщо у вас спиць и різного калібру, це не біда. Зв'язати носок можна і на чотирьох різних спиць ах. Пальці досвідчених в'язальниць почувають розмір спиць и, тому, зв'язавши кілька рядів, ви інтуїтивно почнете натягувати чи послаблювати нитка, роблячи петлі різної щільності. Прання та прасування впливають на в'язку. Після термічної обробки ваше виріб придбає рівне полотно петель і похибка буде непомітна.