Як викласти плитку у ванній кімнаті. Як викладається плитка ванній.

Практично завжди ванні кімнати обробляють плиткою. Даний спосіб досить трудомісткий і доріг, зате плиткове покриття красиво виглядає, також воно довговічне і дуже гігієнічно. Так що краще постаратися і викласти приміщення плиткою, яка буде радувати вас довгі роки.
Вам знадобиться
 • - Плитка;
 • - розділові хрестики для плитки;
 • - плитковий клей;
 • - відро;
 • - зубчастий шпатель ;
 • - плиткоріз;
 • - кусачки для кахлю;
 • - дриль і свердло для кераміки;
 • - будівельний рівень;
 • - лінійка;
 • - олівець;
 • - затирка;
 • - гумовий кельму для затірки;
 • - гумові рукавички.
Інструкція
1
Для початку підготуйте цементний розчин для укладання плитки. Покладіть цемент у відро, додайте води в тих пропорціях, які вказані на упаковці, і ретельно розмішайте. Потім виберіть самий видатний кут в ванній кімнаті - з нього починається укладання. Нанесіть зубчастим шпателем трохи суміші на підлогу і розрівняйте, щоб вийшла поверхню, схожа на гребінку. Потім нанесіть тонкий шар суміші на саму плитку і покладіть її на потрібне місце. Натисніть на неї, можна навіть злегка посувати, щоб вона точно «села» на клей. Потім таким же чином викладіть перший ряд і наступні. Не забувайте поміщати між плитками розділові хрестики - вони необхідні для рівних швів.
2
Коли підлога висохне, в приміщення можна ставити ванну і робити декоративний екран (вологостійкий гіпсокартон + металеві напрямні). Це обов'язково робити саме на даному етапі, але все інше встановлювати поки що рано.
3
Тепер можна приступити до укладання плитки на стіни. Вона йде знизу вгору. Для початку розмітьте за допомогою рівня, лінійки і олівця стіни горизонтальними і вертикальними лініями - по ним ви будете відслідковувати рівність укладання. Потім викладіть перші чотири-п'ять рядів плитки, спочатку на одній стіні, потім на інших по черзі. Тепер треба дати їм висохнути - занадто багато рядів можуть просто вигнутися і відпасти від власної ваги.
4
Продовжувати укладку можна вже на наступний ранок, знову 4-5 рядів, а ввечері можна доповісти ще, якщо в приміщенні не дуже волого і клей сохне швидко. Таким чином, поступово ви повинні викласти плиткою всі стіни, до самої стелі. А в останню чергу закладається плиткою декоративний екран під ванній . Не забувайте про міжплиткові хрестики - їх має бути по 2 штуки на кожен шов.
5
Дуже важливим аспектом в укладанні плитки є її різка. Вона обов'язково знадобиться, так як ваша ванна кімната навряд чи ідеально збігається за розмірами з купленої вами плиткою. Отже, вам необхідний плиткорез. Він являє собою платформу з кріпленнями і ріжучим приладом. З його допомогою можна рівно і якісно відокремити шматки плитки потрібного розміру. Звичайним склорізом ви не досягнете такого результату - велика частина плиток попросту розколеться. Деякі майстри намагаються використовувати болгарку, але вона залишає нерівні краї.
6
Одна зі складностей, які чекають вас у процесі укладання плитки - обхід стирчать зі стіни труб. Круглі отвори в плитці дуже складно зробити, але все-таки можливо. Для початку розмітьте на плитці олівцем майбутнє отвір. Потім просвердлите ряд дірочок по краю намальованого кола. Якщо отвір припадає на центр плитки, то ви повинні акуратно вибити висвердленими гурток рукояткою кельми. Якщо ж на край або на кут, то просто відламайте зайві фрагменти спеціальними кусачками.
7
Фінальний етап - затирка швів. Її треба робити тільки після повного висихання плиткового клею. Отже, розведіть затірку з водою, як вказано в інструкції на упаковці. Потім заповнюйте шви між плитками готовою сумішшю. Плитка поруч зі швами брудниться, тому після повного висихання затірки її необхідно відмити.
Зверніть увагу
Обов'язково надягайте захисні рукавички. При роботі з цементним розчином можна стерти руки до крові буквально за пару хвилин.
Корисна порада
Замішуйте плитковий клей невеликими порціями, так як він швидко починає густіти і працювати з ним стає незручно.