Як розвести електрику.

Під час ремонту існуючої або прокладання нової електропроводки слід враховувати конструкцію будівлі або приміщення, матеріал стін і стель, по яких вона буде вестися. Залежно від того, як буде експлуатуватися дана будівля або приміщення (виробниче, складське, житлове і т.д.), електропроводка може бути прихованою або зовнішньої. Є кілька способів вирішення цього завдання для кожного випадку.
Вам знадобиться
  • електроперфоратор з гострим і плоским зубилом, кутова шліфувальна машинка (болгарка), перенесення - подовжувач, монтажні електрощити або електрошафи з необхідною кількістю однофазних і трифазних автоматів, захисний пластиковий гофрований шланг, однофазний і трифазний електропровід необхідного перетину, монтажні коробки, декоративний монтажний пластиковий короб, алебастр або будівельна штукатурна суміш, шурупи та затискачі для кріплення і свердло круговий (балеринка).
Інструкція
1
У житловому залізобетонному або цегляному будинку використовуйте прихований тип електропроводки. Расчертите стіну, зазначивши місця, де перебуватиме електрощит і проходитиме електропровід. У місцях розгалужень проводки і розміщення розеток і вимикачів розмітку отворів під монтажні коробки. Вставте в електроперфоратор плоске зубило. Пробийте штробу по нанесеної на стіну розмітці. Глибина і ширина штроби повинна бути більше діаметра захисного гофрованого шланга на 15%. Діаметр шланга залежить від кількості та діаметру проводів, які ви будете вести в цьому місці.
2
Попередньо прорежьте кутової шліфувальної машинкою канавки глибиною, рівній 2/3 глибини штроби по її краях. Пробийте отвори для монтажних коробок. У місцях з високою міцністю матеріалу стіни використовуйте гостре зубило. Виміряйте необхідну довжину і обріжте електропровід з запасом 15-20 сантиметрів. Прив'яжіть один край дроти до протягнутої крізь гофрований шланг дроті. Витягаючи дріт з протилежного боку шланга, просмикніть в нього електропровід. Закріпіть шланг з проводом в штробі за допомогою алебастру або будівельного штукатурного розчину. Штукатурний розчин виготовте з будівельної штукатурної суміші, відповідно до інструкції на упаковці. Встановіть на місце монтажні коробки і електрощит. Встановіть вимикачі та розетки. Встановлення та під'єднання світильники. Підключіть дроти до автоматів, згідно зі схемою електропроводки.
3
Для монтування на обшитої гіпсокартоном стіні використовуйте зовнішній тип електропроводки. Расчертите таку стіну, зазначивши місце проходження дроти. Позначте місця розташування монтажних коробок для вимикачів, розеток і для з'єднання проводів. Круговим свердлом просвердлите в гіпсокартону отвори для монтажних коробок. Встановіть монтажні коробки. Між коробками по розмітці закріпіть на гіпсокартоні декоративні монтажні короби необхідної довжини. Закріпіть на стіні врізний або накладний електрощит. Покладіть в короби електропровід. Закрийте їх спеціальними кришками. Підключіть і встановіть розетки, вимикачі та світильники. Згідно зі схемою електропроводки, підключіть проводи до автоматів в електрощиті.