Як прибрати відколи на авто.

Навіть самий акуратний автомобіліст не зможе повністю вберегти свого чотириколісного друга від появи сколів на капоті і бампері. Пам'ятайте, що маленькі дефекти на кузові згодом стають причиною появи корозії, через яку порушується цілісність автомобіля і здувається фарба.
Інструкція
1
Зніміть лючок бензобака і підберіть по ньому фарбу в магазині автоемалів. Також ви можете дізнатися номер вашої фарби в технічному описі до вашого автомобіля. Будьте уважні - номери у різних виробників можуть відрізнятися. У тому ж магазині придбайте грунтовку; якщо скол сильний (до металу), то грунт купуйте по металу. Якщо ж ні, то по лакофарбового покриття. Також слід придбати шпаклівку, якщо ви хочете, щоб скол був замурований якісно. Купуйте ще шпатель, бажано гумовий.
2
Добре вимийте автомобіль і витріть насухо ганчіркою. Проводьте всі роботи в гаражі. Це вбереже пофарбований ділянку від прямих сонячних променів. Зачистіть скол до заводського грунту шкіркою «нулевкой». Промийте і знежирте спустошену поверхню ацетоном. Після знежирення покладіть грунт тонким шаром і просушіть феном. Зачистіть знову вийшла поверхню нулевкой. Покладіть ще один шар ґрунту. Процедуру необхідно повторити кілька разів (2-3). Пам'ятайте, що якщо ви власник машини, якій вже не перший рік, зачищати поверхню не обов'язково. Пофарбований ділянку може відрізнятися від усього кузова в кращу сторону, що буде відразу ж кидатися в очі. Пам'ятайте, що грунт легко змивається ацетоном, а засохлий грунт - бензином.
3
Після нанесення грунту огляньте скол (якщо освітлення погане, то за допомогою лампи). Якщо він глибокий, зашпатлюйте його. Шпатлевать необхідно з невеликим зазором, щоб вирівняти з основним шаром фарби. Після цього зчистіть непотрібну шпаклівку шкіркою (нулевкой).
4
Візьміть куплений заздалегідь балончик з підібраною фарбою і почніть рівномірно наносити фарбу на шпатльованних поверхню. Перед нанесенням фарби прочитайте інструкцію, написану на балончику. Пам'ятайте, що балончик необхідно тримати саме на тому відстані, яка вказано в інструкції. Якщо відстань буде менше, ніж потрібно, виходити патьоки, а якщо далі - поверхня буде матовою (фарба буде висихати раніше, ніж долетить до поверхні). Чи не накладайте фарбу товстим шаром. Краще акуратно, по чуть-чуть, кілька разів. Перед наступним шаром попередній зачищайте нулевкой. Утримайтеся від поїздок на автомобілі в день проведення малярних робіт. Ви можете забруднити щойно пофарбовану поверхню.
Дрібні і великі камені, вилітаючи з-під коліс власного автомобіля, попутних та зустрічних машин, вдаряють по лакофарбового покриття і призводять до відколів. Такі пошкодження треба ремонтувати відразу ж, щоб не допустити корозії. Спробуйте відновити поверхню самостійно.
Вам знадобиться
  • Автошампунь, абразивна і тонка полірувальні пасти, тонуючий воскової олівець, серветки для розтирання, авто-штрих або авто-маркер, або набір для підфарбовування відколів, що складається з фарби і лаку, зубочистка (сірник), лейкопластир чи малярська стрічка, наждачний папір №2000, розчинник, перетворювач іржі.
Інструкція
1
Правильно підберіть колір фарби і воскового олівця для відновлення покриття. Це вкрай важливо при локальному ремонті автомобіля. Якщо скол давній, обробіть його перетворювачем іржі. Ретельно вимийте пошкоджену ділянку, обов'язково з автошампунем. Інакше доведеться знежирювати це місце, наприклад, бензином, уайт-спіритом або горілкою. Висушіть поверхню.
2
Якщо в місці пошкодження відкололося тільки лакофарбове покриття, а грунтовка не відпала, нанесіть на скол абразивную полірувальну пасту. Почекайте 5-10 хвилин і затріть цю ділянку. Він буде заполірований. Потім обробіть місце пошкодження тонкої полировальной пастою. Скол стане непомітний. Подібним чином можна ефективно вирівняти по висоті і кольором навіть досить великі подряпини.
3
Якщо лакофарбове покриття пошкоджене разом з ґрунтовкою до металу або відбитий ділянку широкий, перед тим як полірувати акуратно нанесіть на місце відколу трохи фарби під колір автомобіля. Дайте фарбі висохнути. Далі замажте пошкодження полировальной абразивної пастою. Підсушіть її протягом 5-10 хвилин, потім розітріть і відполіруйте тонкої полировальной пастою.
4
Використовуйте для приховування відколів воскової олівець. Зафарбуйте тріснуте лакофарбове покриття, приберіть серветкою зайвий віск і відполіруйте місце відколу до гладкості. Стійкість подібної обробки невисока. Ймовірно, її доведеться повторювати.
5
Приберіть пошкодження за допомогою набору для підфарбовування відколів. Щоб не намазати зайвого навколо, попередньо оклейте пошкоджене місце по периметру лейкопластиром або малярською стрічкою. Використовуйте такий захист, яка після ремонту легко зніметься з поверхні автомобіля. Підфарбовуйте в два-три шари. Шар фарби робіть тонким. Просушіть і фарбуйте знову. Якщо відразу не вийшло рівно і красиво чи залишилися патьоки, приберіть зайву фарбу, промокнув її серветкою змоченою в розчиннику. Висушіть фарбу. Покрийте її зверху шаром лаку. Якщо скол маленький, нанесіть на нього краплю фарби на зубочистці або заточеною сірнику. Через годину - краплю лаку. Через 3-7 днів випирає лак відполіруйте наждачним папером №2000, потім абразивної і тонкої полірувальними пастами.
Зверніть увагу
Ремонт сколів проводите при температурі не нижче плюс 15 градусів, в суху погоду, або в приміщенні.
Корисна порада
У разі глибоких відколів і подряпин, як правило, потрібно більш складний ремонт із застосуванням шпаклівки, грунту, фарб і лаку. А іноді й перефарбування всієї деталі цілком. Зверніться до спеціалізованої автомайстерню.