Як смажити біфштекс. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Біфштекс традиційно робиться з головної частини яловичої вирізки і являє собою одну з різновидів стейка. Класифікуються біфштекси по мірі готовності. Особливо цінується серед гурманів біфштекс середнього ступеня прожарювання, тобто з «кров'ю».
Вам знадобиться
    • яловича вирізка,
    • сковорода,
    • рослинне масло,
    • сіль.
Інструкція
1
Візьміть яловичу вирізку, ретельно промийте під струменем холодної води, виріжте сухожилля. Розріжте на порційні шматки товщиною не більше півтора сантиметрів. Перед приготуванням м'ясо повинно бути не холодним, а кімнатної температури, інакше верхні шари будуть занадто сухими, а внутрішня частина не прожарітся.
2
Починайте смажити біфштекс безпосередньо перед подачею до столу. Візьміть сковороду і змастіть її рослинним маслом. Розігрійте на великому вогні протягом хвилини. Покладіть на сковороду шматки м'яса так, щоб вони лежали на відстані двох сантиметрів один від одного. Якщо шматки будуть лежати занадто близько, смаження перетвориться в гасіння через утворення зайвого пара.
3
Як тільки м'ясо підрум'яниться з одного боку, необхідно його перевернути. Після того, як обидві сторони будуть злегка підрум'янені і на них утворилася красива світло-коричнева корочка, зменшіть вогонь до самого маленького і залиште прожарюватися не накриваючи кришкою.
4
Час смаження залежить від того, якою мірою просмажене м'ясо ви хочете. Біфштекс «з кров'ю» буде готовий вже через чотири хвилини. Через сім хвилин смаження біфштекс буде мати середню ступінь готовності, а через десять буде повністю прожареним. Незадовго до обраної готовності посоліть м'ясо з обох сторін. Готовність біфштекса визначайте проколюванням виделкою і натисканням. Якщо з м'яса сочиться рожева рідина, значить, воно досягло найменшій мірі прожарювання. А якщо сік йде світлий - повністю готове.
Зверніть увагу
Щоб м'ясо не вийшло пересмаженим зовні і сирим усередині, важливо знати: чим більше товщина біфштекса, тим нижчою повинна бути температура нагріву сковороди.
Корисна порада
Для того щоб біфштекс вийшов соковитим, регулярно поливайте його виділився з м'яса соком під час смаження. Якщо соку виділяється недостатньо, можна використовувати бульйон або воду.