Як зберігати тюльпани взимку.

Тюльпани - красиві квіти, які зацвітають одними з перших, як тільки зійде сніг і пригріє сонечко. Відносяться до сімейства лілійних. У Росії завезені на початку 18 століття. Розмножуються насінням, але найчастіше цибулинами. При правильній агротехніці вирощування не втрачають своєї сортності і залишаються великими впродовж багатьох років. Різноманіття забарвлень дозволяє знайти будь-якому квітникарю те, що подобається саме йому.
Інструкція
1
Для збереження сортності і для того щоб квіти не мельчали з часом, щорічно проводите викопування цибулин. Викопуйте цибулини в той час, коли основна частина листя почне жовтіти, а стебло стане м'яким. Для перевірки обмотайте його навколо пальця. Якщо він настільки м'який, що це легко робиться, значить, пора викопувати цибулини. В залежності від регіону посадки, робиться це в кінці травня або в першій декаді червня.
2
Якщо ви викопаєте цибулини раніше, то багато дітки, що утворилися від материнської цибулини, просто не зійдуть, так як не встигнуть набрати потрібних речовин і зміцніти. Але й затягувати з прибиранням не варто. Якщо вся верхня частина квітки відімре, а цибулини все ще будуть в землі, то від цих цибулини не буде діток, а самі квіти втратять декоративні якості. Те ж відбувається і при дворічної перетримці цибулин в землі. Квіти стають зовсім дрібними, а посадковий матеріал відсутній.
3
Як тільки ви прибрали всі цибулини, відразу внесіть комплексні мінеральні добрива і ретельно перекопайте всю грунт на місці посадки.
4
Викопані цибулини розсипте тонким шаром під навіс або на дах. Приміщення має бути теплим і вентильованим. Сушіть цибулини 10 днів. Після просушування видаліть старе коріння, землю і верхню луску, яка відстає, і розсортуйте всі цибулини.
5
Окремо складіть перший сорт - це цибулини 4 см і більше, другий сорт від 3 до 4 см і третій від 2 до 3 см.
6
Розсипте різні сорти в окремі ящики. Товщина насипання повинна бути не більше ніж у два шари. Понесіть тюльпани в сховище.
7
Підтримуйте температурний режим у сховищі, перші 4 тижні на рівні 25 градусів, вологість повітря 80%. Починаючи з п'ятого тижня, знизьте температуру до 15 градусів. Щотижня знижуйте температуру на 1 градус і доведіть до оптимальної температури - 12 градусів.
8
Перед висадкою тюльпанів, а терміни в різних регіонах можуть відрізнятися один від одного, але скрізь висадка проводиться до настання стійкого заморозка, поступово починайте підвищувати температуру зберігання і доведіть до 20 градусів.
9
Висаджуйте цибулини перед стійким заморознем на відстані 15 на 15 см в шаховому порядку, ретельно замульчуйте грунт, присипте товстим шаром листя або тирси листяних порід.
10
Всю зиму тюльпани будуть готуватися до сходам і як тільки пригріє перше сонечко, відразу випустять свої зелені паростки, а незабаром і зацвітуть.