Як визначити пам'ять відеокарти. Як визначити обсяг пам'яті відеокарти комп'ютера.

Найчастіше обсяг пам'яті відеокарти цікавить тих, хто працює з графікою або любить комп'ютерні ігри з гарною якістю текстур і моделей. Визначити обсяг пам'яті відеокарти можна різними шляхами. Для цього скористайтеся кількома рекомендаціями.
Інструкція
1
Найпростіший спосіб дізнатися, який обсяг пам'яті у відеокарти , це, звичайно, прочитати необхідні відомості на упаковці придбаної відеокарти .
2
Інший спосіб передбачає те, що доведеться трохи попрацювати мишею. Щоб визначити пам'ять відеокарти і отримати найбільш повну інформацію про все, що стосується графіки на комп'ютері, з меню «Пуск» викличте команду «Виконати», клікнувши на відповідному рядку лівою кнопкою миші.
3
У командному рядку введіть без лапок і без пробілів команду «dxdiag», щоб запустити засіб діагностики DirectX. Дочекайтеся, поки завершиться збір даних.
4
У вікні «Засіб діагностики DirectX» перейдіть на вкладку «Дисплей», клікнувши по ній лівою кнопкою миші. Якщо у вас підключено кілька моніторів, вид вкладок буде трохи відрізнятися. Для двох моніторів буде дві вкладки: «Дисплей 1» і «Дисплей 2».
5
На вкладці «Дисплей» міститься повна інформація про встановлену відеокарту і її драйвері. Прочитайте в поле «Пристрій» потрібні вам відомості. Дані про обсяг пам'яті відеокарти будуть міститися в рядку «Всього пам'яті».
6
Також визначити пам'ять відеокарти можна за допомогою виклику контрольної панелі самої карти. Зовнішній вигляд контрольних панелей у різних виробників відрізняється один від одного. Викликати панель можна через меню «Пуск». Увійдіть в «Панель управління», в розділі «Інші параметри панелі управління» знайдіть іконку контрольної панелі вашої відеокарти і клікніть на неї. Інший варіант - через папку «Мій комп'ютер» відкрийте папку «Program Files» і знайдіть у ній іконку контрольної панелі відеокарти . Знайдіть напис «System Information» або щось наближене до неї за смисловим значенням і клацніть по ній лівою кнопкою миші.
Корисна порада
На вкладці «Дисплей» ви можете додатково протестувати можливості DirectX. Кнопка «DirectDraw» відповідає за тестування 2D-графіки (тобто «плоскої» графіки, тієї, яка зазвичай буває на простому малюнку). Кнопка «Direct3D» дозволяє перевірити якість роботи 3D-графіки (об'ємні об'єкти і моделі).