Як зібрати бібліотеку.

Ознакою правильно зібраної бібліотеки вважається її затребуваність. Книги не повинні стояти на полицях в якості прикраси. Їх призначення - розширювати кругозір власників, приносити приємні емоції і спонукати до роздумів. Хороша бібліотека - гордість господарів. Її збирають і зберігають кілька поколінь родини.
Інструкція
1
Визначте місце в будинку, де ви плануєте розмістити бібліотеку . Буде це окрема кімната або всього лише кілька полиць - залежить від вашого бажання і можливостей. Книги не люблять прямих сонячних променів, вологого повітря і пилу. Найкраще вони зберігаються в засклених шафах з натурального дерева. Розставляти томи потрібно не дуже щільно, щоб книги могли «дихати».
2
Проведіть ревізію накопичилися у вас книг, журналів, газет. Позбавтеся від тих видань, які не відповідають вашим смакам або настільки пошарпані, що не підлягають відновленню. Решта книги розсортуйте за тематикою: художня література, дитяча, довідники та словники, фахові видання, книги з домоводства, кулінарії, садівництва, комп'ютерам, художні альбоми, нотні видання і т.д. Повні річні комплекти журналів віддайте в халепу. Газетні вирізки наклейте на щільні аркуші паперу і зберіть в окремі папки за темами.
3
Розставте літературу на полицях. Почніть з самої об'ємної частини вашого зібрання. Найчастіше в домашніх бібліотеках їм є художня література. Її потрібно розділити за жанрами: російська і зарубіжна класика, поезія, детектив, фантастика і т.д. Усередині жанру розставте книги за алфавітом авторів і назв. Якщо книг поки небагато, можна їх розмістити просто в алфавітному порядку.
4
Окремо поставте довідкову літературу, книги по вашій професійній спеціалізації, видання, пов'язані з хобі членів сім'ї і т.д. Кожен розділ повинен бути відділений: починатися з нової полки в шафі або виділятися спеціальним роздільником. Дитячі книги можна розмістити в кімнаті дитини - це буде «філія» бібліотеки.
5
Регулярно поповнюйте домашню бібліотеку . В першу чергу слід купувати якісні видання класичної літератури і улюблені художні твори. Не варто орієнтуватися виключно на шкільну програму. Вивчіть в інтернеті списки лауреатів світових літературних премій, рекомендації критиків, переліки книг, обов'язкових для прочитання студентами гуманітарних факультетів провідних вузів.
6
Обов'язково придбайте якісні довідкові видання: тлумачний словник російської мови, орфографічний словник російської мови, тлумачний словник іншомовних слів, детальний географічний атлас світу, енциклопедичні видання з різних галузей знання. Ці книги вас не раз виручать і знадобляться вашим дітям.
7
Корисним придбанням стануть науково-популярні видання з різних галузей знання: фізики, хімії, математики і т.д. У них, як правило, доступною мовою розповідається про загальні принципи тієї чи іншої науки, наводяться цікаві факти. Ці книги можуть використовуватися для поповнення базових і професійних знань.
8
Якщо у вас або у членів вашої сім'ї є давнє захоплення, поповніть бібліотеку виданнями про нього. Наприклад, ви любите фотографувати, тоді купите книги з мистецтва фотографії. Якщо ж ви - завзятий турист, вам буде корисно і приємно мати ілюстровані видання з активних видів відпочинку.
9
Наявність в домашній бібліотеці альбомів з репродукціями робіт живописців, графіків, скульпторів різних історичних епох збагатить ваші художні пізнання. Розглядаючи ці видання разом з дітьми, ви зможете ненав'язливо долучити їх до світу мистецтва.
10
Візьміть за правило позначати всі книги спеціальним знаком - екслібрисом. Його можна купити в магазині і адаптувати під свій смак або виготовити самостійно. Екслібрис не дасть вашій книзі загубитися у друзів і знайомих, які взяли її почитати. До того ж наявність особливого книжкового знака стане хорошою сімейною традицією, підвищить інтерес і повагу до книги в дітей.
Корисна порада
Розкажіть друзям і колегам про свій намір зібрати бібліотеку. Скажіть, які саме видання шукайте. Можливо, ці книги вони подарують вам в найближчий день народження.