Як годувати азіатів.

Середньоазіатська вівчарка, алабай - собака невибаглива в їжі, але в період дорослішання і зростання цуценята повинні разом з кормом отримувати всі необхідні для їх розвитку вітаміни і мінерали, щоб скелет собаки сформувався правильно. Годувати азіатів необхідно з урахуванням особливостей цієї породи.
Інструкція
1
Годуйте цуценят на спеціальній регульованій по мірі зростання підставці, під час їжі він не повинен тримати голову в похилому положенні. Миска для води завжди повинна бути наповнена свіжою рідиною. Корм не залишайте після їди, його необхідно прибирати до наступного годування.
2
Якщо ви вирішили годувати алабая сухим кормом, то вибирайте класу суперпремиум, тут якість безпосередньо залежить від ціни. Перед тим, як давати корм цуценяті, його потрібно розмочувати у воді.
3
До трьох місяців собак годують 5-6 разів на добу. Основою раціону будуть різні каші, хліб. Можна годувати запареним комбікормом, і давати його злегка теплим. З 5-6 тижні починайте давати яловичий фарш, в перше годування достатньо буде 1 чайної ложки. До кінця шостого тижня його порція повинна скласти півтори столових ложки. Протягом тижня цуценя має отримувати до трьох літрів молока, 1 кілограм сиру і 2 яйця. Шкаралупу яєць можна товкти в ступці і додавати в їжу - у цуценят починається інтенсивний ріст кісток і кальцій їм життєво необхідний.
4
Після півтора місяців почніть давати курячі лапки, відрубавши попередньо кігті. Саму лапку теж можна розрубати на 2-3 частини. Досить буде 2-3 лапки в день. В такій же кількості можна давати і курячі голови з відрубаними дзьобами, злегка відбиті сокирою.
5
Після двох місяців кількості м'яса, одержуваного цуценям, має бути збільшено. Курячі лапи і голови вже можна не рубати і не відрубувати кігті і дзьоби. Трубчасті кістки птиці та реберні свинячі і баранячі кістки давати не можна - гострі краї можуть пошкодити кишечник собаки. В раціон додайте сирі яловичі, свинячі і баранячі хрящові кістки, зв'язки. Їх краще давати вже в кінці годування, щоб цуценя гриз їх не поспішаючи. Не забувайте додавати в їжу варені овочі. До 9 місяців обсяг сирого м'яса в раціоні повинен скласти близько 0,5 кілограма. Привчіть цуценя з дитинства їсти овочі, зелень і фрукти.
6
Після 4 місяців і до півроку цуценят годуєте 4 рази на день, до року - 3 рази, до трьох років - 2 рази на день. Після трьох років перейдіть на одноразове годування. Раз на тиждень, особливо в теплу пору року, собаці корисно влаштовувати розвантажувальний день без їжі, але проконсультуйтеся попередньо з ветеринаром.